Gyvenimo tiesos, kurios ignoruojamos

HomoDeus/ 7 spalio, 2020/ Pasąmonės Galia

Šiame įraše noriu pasidalinti penkiomis tiesomis, kurios dažnai ignoruojamos ir nepripažįstamos. Žmogaus protas renkasi lengvesnį kelią – tiesiog vengti jų.

Tačiau ignoravimas švaisto mūsų brangų laiką ir trukdo gyventi santarvei su savimi.

Ar šis nepripažinimas yra išsigelbėjimas? Tikrai ne. Jei norime augti turime būti nuoširdūs ir neapgaudinėti savęs. Samoningumas leis pamatyti pasaulį kitu kampu.

Šios penkios gyvenimo tiesos primins kas yra svarbu ir įkvėps perimti kontrolę į savo rankas.

1. Negalite visiems įtikti

Tai kova kurios laimėti neįmanoma. Kad ir kaip stengtumėtės, vistiek atsiras kritikų ar iš prigimties piktų žmonių kuriems neįtiksite. Kuo greičiau, tai suprasite tuo labiau pasijusite lasivesni.

Daugybe žmonių tiesiog nenori būti laimingi, nes jų gyvenimo būdas negali jiems to suteikti. Jie nesugeba išsižadėti savo sukurtų pasiteisinimų, istorijų ir baimių. Pesimistinis mąstymas yra vienas iš pagrindinių depresijos sukėlėjų.

Vis atsiras žmonių, kurie kritikuos jūsų gyvenimo būdą ar išvaizdą. Net ir daugiausiai pasiekę žmonės neatsigina piktybinės kritikos. Jūs neturite įtikti visiems ir tai yra GERAI! Svarbiausia jūsų pačių samoningumas ir vertybės.

2. Žmogus negali būti tobulas

Kad ir kaip stengtumėmės niekada netapsime tobuli. Pats perfekcionizmo siekis gali sukelti skausmą.

Būtina suprasti, kad klaidų darymas yra naudingas mums. Kiekviena nesekmė turi savyje būsimos sėkmės sėklą. Juk visiems pasitaiko blogų dienų. Kai įsisamonsime, kad tobulumo neįmanoma pasiekti, tuo labiau pajusite laimės jausmą.

Dauguma žmonių neišsikelia tikslų, bijodami padaryti klaidų. Tokios baimės stabdo imtis veiksmų.

Jei manote, kad esate perfekcionistas reikia šią mąstyseną keisti. Ši proto būsena naikina svarbiausia aktyvą – laiką. O panaudoję jį netinkamai psichiškai išsenkate.

Vietoj tobulumo rinkites „pakankamai gerai“. Atlikite darbus kiek įmanoma geriausiai su jūsų turimais įrankiais. Jei ruošitės ir lauksite idealių sąlygų, taip niekada nepradėsite.

3. Niekas išoriniame pasaulyje nesuteiks laimės jausmo

Materialus turtas niekada nepadarys žmogaus laimingo. Tai tik suteiks trumpalaikį malonumą ir pasitenkinimą.

Laimė pirmiausia sukuriama žmogaus viduje. Galime tapti iškart tokios būsenos, jei susitelksite į tai už ką jus dėkingi šioje akimirkoje.

Ryto rituale skirkite laiko padėkoti už visas jums suteiktas gyvenimo dovanas ir džiaugsmus. Taip puoselėsite savo mintis, kūną bei dvasinį pasaulį.

4. Gyvenimas turi pradžią ir pabaigą

Dauguma žmonių paniškai bijo mirties. Tačiau tai nėra taip baisu, kaip manoma, viskas priklauso nuo asmeninių įsitikinimų.

Užuot baimindamiesi, šią gyvenimo tiesą galime panaudoti motivacijai. Man mirties baimės nėra, nes aš tikiu, kad dvasia ir toliau egzistuoja, kai fizinis kūnas išnyksta.

Mes šioje planetoje egzistuojame tam tikrą laiką. Tai skaudus faktas, bet tokia yra realybė. Dauguma žmonių gyvena lyg nebūtų pabaigos. Bet kai suprantame, kad gyvenimas nėra amžinas pradedame jį labiau branginti.

Rytų kultūroje „Yin ir yang“ simbolizuoja, kad gyvenimas be mirties negali egzistuoti. Taigi tai leidžia panaudoti mirtį, kaip stimulą prasmingiau išnaudoti mums skirtą laiką.

Realybė tokia, kad mūsų visų laukia toks pats likimas. Taigi kol dar esame šiame pasaulyje turime džiaugtis kiekviena suteikta akimirka – pasiekti pilnatvę tiek dvasinę, tiek materialinę.

5. Laikas – brangiausias turtas

Bėgant metams mums suteikiama galimybė keistis ir augti. Bet ar mes laiką naudojame tikslingai?

Panaudokime šį turtą įprasminti savo nuostabius gyvenimus, kad pajustume gyvastį viduje. Kai aš pradėjau apie tai daugiau galvoti, supratau, kad turiu atsisakyti dalykų kurie mano laiką švaisto. Stengiuosi daryti, tai kas padeda man augti, kaip asmenybei ir įgyti naujų įgūdžių.

Realybė tokia, kad žmogaus laikas vis tirpsta. Mes jo negalime turėti daugiau negu mums skirta, todėl naudokime jį prasmingai. Nešvaistykime nereikšmingiems dalykams, kurie mūsų nepriartins prie geresnės „savęs versijos“.

Tikiuosi šios dažnai pamirštamos gyvenimo tiesos privers susimastyti ir pamatyti viską iš kitos perspektyvos. Tegul šie pamastymai paskatina imtis veiksmų ir kurti tokią ateitį kokios norite…