Pinigų srauto kvadrantas

HomoDeus/ 14 rugpjūčio, 2020/ Asmeniniai Finansai, Pasąmonės Galia

Antroje savo knygoje Robert T. Kiyosaki pasakoja apie pinigų srauto kvadrantą. Aš noriu, kad kuo daugiau žmonių pamatytų šią koncepciją.

Mūsų visuomenėje įsigalėjusi mantra, kad jei baigsi universitetą ir susirasi gerai apmokamą darbą, būsi finansiškai saugus. Šiandieniniame pasaulyje tai toli gražu nėra tiesa. Vis daugiau žmonių pradeda suprasti, kad norint pasiekti finansinį saugumą reikia kliautis savimi. Niekas už jus to nepadarys nei valstybė, nei darbovietė.

Pinigų srauto kvadrantas pakeitė mano supratimą apie pajamas ir aktyvus. Robert T. Kiyosaki parodė, kaip skiriasi žmonių mąstymas skirtinguose kvadranto sektoriuose. Vieni – suteikia nepriteklių, o kiti turtą.

„Privalumas gyventi laisvoje-demokratinėje šalyje yra tas, kad mes galime būti turtuoliais, vargšais ar priklausyti viduriniajai klasei. Sprendimas priklauso tik nuo jūsų.“

Robert T. Kiyosaki

Pinigų srauto kvadrantas sudarytas iš keturių skirtingų sektorių, kurie generuoja pajamas.

D – Darbuotojai
Dauguma žmonių pradeda uždirbti pajamas šiame sektoriuje. Jie dirba kažkam kitam ir maino savo laiką į pinigus. Robert Kiyosaki tai vadina „vargšų mąstysena“.

Toks gyvenimo būdas apriboje laisvę ir negali kurti turto. Samdomas darbas asocijuojasi su saugumu ir privilegijomis (kaip sveikatos draudimas ar pensijų sistema).

Šio sektoriaus žmonės paniškai bijo rizikos, kurią lemia ekonomikos neapibrėžtumas. Mano nuomone, didesnė rizika – būti priklausomam nuo kitų. Bet kuriuo metu darbuotojas gali būti atleistas, pasikeitus ekonomikai arba išnykus sektoriui kuriame dirbama.

S – Save įdarbinantys, laisvai samdomi specialistai

Tai žmonės, mėgstantys „dirbti sau“ ar „būti patys sau viršininkais“. Šio sektoriaus pagrindinis privalumas, kad patys nustatote darbo valandas ir galite dirbti iš namų ar keliaudami.

Vis dėlto samdomas specialistas, kaip ir darbuotojas keičia laiką į pinigus (atlyginimas), todėl negali pasinaudoti svertu. Taipogi norint tapti šio sektoriaus atstovu reikia įgyti specifinių žinių, kurios išlaikytu konkurencingą darbo rinkoje.

V – Verslininkai

Verslinikai dirba tam, kad jų verslas funkcionuotų ir be jų. Jie įdarbina būrį kompetetingų žmonių, kurie veikdami pagal sistemą daro verslą geresnį ir pelningesnį. Tokios sistemos leidžia didinti verslo apimtis. O tai sukuria daugiau turto ir laisvės, nei galėtų darbuotojų ir save įdarbinančių sektorius.

I – Investuotojai

Investuotojai uždirbtus pinigus taupo ir investuoja į kitų verslus. Kai investuojama į finansinius instrumentus (akcijos, nekilnojamas turtas, obligacijos ir kt.) gaunamos pasyvios pajamos, kitaip tariant „pinigai uždirba pinigus“. Taip turtingųjų turtas vis auga.

Verslininkų ir investuotojų sektoriai yra kelias į finansinę laisvę ir saugumą. Tačiau yra nuomonių, kad yra dar aukštesnis sektorius – F – Filantropai. Tai žmonės pasiekę finansinę lasivę ir savo sukauptais ištekliais prisideda prie visuomenės gerovės. Šviečia žemesnius sluoksnius, teikia pagalbą bendruomenėms.

Aš manau galima prisidėti prie filantropų dar tik pradėjus kelionę į finansinę laisvę. Taip programuosite savo pasąmonę turtuolių mastysena ir neprisiryšite prie pinigų. Juk pats procesas suteikia laimę, o ne rezultatas.

Garsiajame filme „Matrix“ Morfijus siūlo pasirinkti Neo mėlyną arba raudoną piliulę.

„Jei išgersi mėlyną kapsulę – viskas baigsis, pabusi savo lovoje ir tikėsi tuo ko nori tikėti. Jei išgersi raudonąją – liksi stebuklų šalyje ir aš tau parodysiu koks gylus yra triušio urvas.“

Ši scena man asocijuojasi su Robert T.Kiyosaki pinigų srauto kvadrantu. Pradėjęs savo kelionę I – Investuotojo sektoriuje ir pamatęs kitą monetos pusę, kelio grįžti atgal nebėra. Vis daugiau plėčiu savo akiratį apie skirtingus sektorius. Mano tikslas sukurti keletą pajamų šaltinių ir tapti nepriklausomam nuo kitų.

Tikiuosi aš, kaip Morfijus jums parodysiu kelią link jūsų finansinių tikslų. Kaip sako Robert T. Kiyosaki “ Norėdami padidinti turtą, pirmiausia turite pakeisti mąstymą“. Taigi ar pasiruošę paimti raudonąją kapsulę?