Mano investavimo pradžia

HomoDeus/ 1 spalio, 2019/ Asmeniniai Finansai

Tarpusiavo skolinimas puikiai tinka pradedantiesiems investuotojams. Galima skolinti labai mažomis sumomis. Tai bus puiki įžanga į investavimą, susipažinti su finansų pasauliu. Aš pats naudoju SAVY platformą virš metų. Paskolų portfelis nėra didelis – 806,7 eurai. Šis investavimo įrankis priskiriamas prie rizikos krepšelio. Todėl skiriama tik nedidelė dalis pinigų nuo investavimui skirtos sumos.

Iš viso investuota į 94 paskolas. Taip pat išbandžiau antrinę rinką, kurioje galima pirkti/parduoti jau sufinansuotas paskolas.

Kaip matote vidutinė palūkanų norma 13,92%, kas mėnesį išmokama po 20,56 eurų.

Sąskaita atidaroma Paysera platformoje. Jei SAVY ištiktų bankrotas jūsų pinigai būtų saugūs. Jais galėtumėte disponuoti.

SAVY yra reguliuojama Lietuvos banko ir yra su šia institucija suderinusi veiklos tęstinumo planą, kuriame yra identifikuojamos pagrindinės rizikos ir yra veiksmų planas kokių priemonių būtų imtasi, jeigu būtų nuspręsta stabdyti SAVY veiklą. Planą galite rasti nuspaudę šią nuorodą.

Pagrindiniai principai:

  • Būtų sustabdomas naujų paskolų išdavimas;
  • Jau išduotų paskolų administravimas ir toliau būtų tęsiamas laikino administratoriaus;
  • Laikinas administratorius skelbtų konkursą paskolų portfelio pardavimui, iš kurio turėtų būti atsiskaitoma su kreditoriais.

SAVY turi kreditingumo vertinimo kategorijas: A, B, C, D, E. Pradinėje investavimo stadijoje testavau C ir D. Skolinau asmenims su žemu reitingu, kad įgaučiau patirties. Sužinočiau, kaip atliekami palūkanų mokėjimai ir skolų išieškojimo įmonės veiksmai jų nevykdant. Nusprendžiau investuoti į A ir B kreditingumo paskolas.

Noriu stabilesnio pinigų srauto, nes dar nėra žinoma, kaip tarpusavio skolinimo platformos reaguos į finansų krizes. SAVY startavo 2014 metais ir yra pirmoji tokio tipo paskolų platforma Lietuvoje.

Yra automatinio investavimo funkcija. Rekomenduočiau nenaudoti jos. Atsirinkite paskolas patys į kurias investuosite. Įgausite patirties vertindami žmonių finansines galimybęs grąžinti skolas. Tada kai apsiprasite su šiuo finansiniu instrumentu susikurkite automatinio investavimo profilį.

Tarpusiavio skolinimui galioja 500 eurų lengvata pelnui. Jei per metus neviršijote šios sumos GPM mokėti nereikia.

Investavimas į paskolas yra rizikingas, finansinių krizių nepatikrintas investavimo instrumentas. Bet riziką galima sumažinti diversifikuojant portfelį. Kaip tai padaryti? Jei turite investavimui 1000 eurų išskaidykite šia sumą po 10 eurų ir paskolinkite 100 žmonių. Nes jei tūkstantį paskolinsite vienam asmeniui ir jis pinigų negražins – prarasite viską. O jei tą sumą paskolinsite 100 žmonių ir keletas žmonių taps nemokūs prarasite tik nedidelę dalį kapitalo. Taip pat periodiškai investuojant (kas mėnesį), diversifikacija vyks laike.

Kokią didžiausią klaidą daro investuotojai jau pačioje investavimo pradžioje? Planuodami ir darydami investicijas žmonės neišnaudoja didelių galimybių, kurias suteikia sudėtinė grąža.

Sudėtinė grąža, ar palūkanos, skaičiuojamos ne tik nuo pradinės investicijos sumos, bet ir nuo besikaupančių palūkanų. Jos yra sudedamos.

Sudėtinė grąža, ar sudėtinės palūkanos, yra toks nuostabus dalykas, kad Albertas Einšteinas jas pavadino „didžiausiu žmonijos išradimu“.

Mano pinigų darymo mašina generuoja 20,56 eurų per mėnesį iš kurių 9,32 eurai palūkanos, o 11,24 eurų investicijos.

Jei uždirbtų palūkanų ne reinvestuočiau – sudėtinių palūkanų stebūklas neivyktų. Mano kapitalas liktų toks pat.

Atminkite: ne investicija rizikinga, o jūs. Todėl nuolat kaupkite finansines žinias, kad sumažintumėte riziką.

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais