Tarpusavio skolinimo portfelis

HomoDeus/ 9 birželio, 2020/ Asmeniniai Finansai

Tarpusavio skolinimas investiciniame portfelyje užima apie 37%. Mažinu šią dalį nuo tada, kai sužinojau apie ETF (biržoje prekiaujamus fondus). Mano investicijų pagrindą sudarys ETF. O aplink šį pagrindą lipdysiu kitus investicinius instrumentus, kaip neklnojamas turtas, auksas-sidabras, individualios akcijos, kriptovaliutos ir t.t

Šiuo metu visa investicijoms skirta suma (20 % nuo uždirbamų pajamų) investuojama į ETF. Laisvalaikiu žaidžiu pokerį, o laimėtus pinigus nukreipiu į Paskolų klubą. Dar nesu apsisprendęs kokią dalį investiciniame portfelyje užims tarpusavio skolinimas, bet manau apie 10-20%.

Paskolų klubas

Norėdamas sumažinti riziką ir padidinti diversifikaciją pradėjau investuoti Paskolų klube. Čia kaip jau minėjau pervedami pokerio laimėjimai.

Šioje platformoje investuota 218.27€. Tikslas yra Savy, EstateGuru ir Paskolų klube investuoti po 1000€. Tada ieškosiu tarpusavio skolinimo platformos kuri skolintų užsienio rezidentams, kad prasiplėstų geografiją į kitas europos šalis.

Investavimo strategija tokia pati, kaip Savy skolinu A ir B rizikos kategorijoms. Paskolų klubo platforma esu patenkintas jokių problemų nebuvo nei su registracija, nei su pinigų pervedimais.

Pasyvios pajamos

Pati tarpusavio skolinimosi įdėja man patinka. Eliminavus banką iš skolinimo proceso paprasti žmonės gali užsidirbti ir kurti daugiau konkurencijos šioje finansų srityje.

Investuojant į šį finansinį instrumentą gaunama įdomi patirtis. Bent jau man, kurio mąstysena buvo, kad pinigai uždirbami tik sunkiai dirbant. Pirmąkart, kai gavau palūkanus (tuos kelis centus) žiūrėjau televizorių išsidrėbęs ant sofos. Tada įvyko sąmonėje lūžis, kad čia realus dalykas, ne kažkokia apgaulė ir galimybė gauti pasyvias pajamas egzistuoja.

Dar įdomesnė patirtis, kad pokeryje laimėtus pinigus iš užsieniečių skolinų lietuviams. Beveik kaip koks šių laikų Tadas Blinda! (Aišku už tai gaunu palūkanas…)

Krizės akivaizdoje tarpusiavo skolinimas neblogai laikosi. Keletas skolininkų pakoregavo mokėjimų grafikus. Nemokių asmenų drastiškai nedidėjo, nors aišku Covid – 19 pandemija nesibaigė ir kokie padariniai bus ekonomikai neaiškūs.

Smulkiam investuotojui toks finansinis instrumentas puikiai tinka patirti pasyvių pajamų teikiamą naudą!

Ne mes dirbame pinigams, o pinigai dirba mums…

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais