Kai įsidarbinau pirmajame savo darbe, apie asmeninius finansus beveik nieko nežinojau. Po trijų metų darbo pastebėjau, kad mano finansinė padėtis negerėja. Gyvenau nuo algos iki algos, santaupų ar investicijų neturėjau. Paskola automobiliui, dar labiau situaciją pablogino. Vieną dieną galvoje ėmė suktis mintys, kad kažką darau netaip.
Aš nekaupiau turto!
Man reikėjo žinių… Ieškojau lietuviškos informacijos, kaip sukurti aktyvus. Tačiau radau tik sausą teoriją jokių praktinių veiksmų. Užsienio literatūroje, bloguose ir vaizdo įrašuose atradau, kaip investuoti ir sumažinti riziką.
Noriu pasidalinti savo investiciniu portfeliu su žmonėmis, kurie susiduria su panašiais klausimais.
Aš dirbu samdomu darbuotoju, atlyginimas apie 1200 eurų. Gyvenu miestelyje. Portfelio papildymui skiriu 20% nuo pajamų. Noriu parodyti Lietuvos žmonėms, kad nereikia uždirbti milijonų norint investuoti finansų rinkose. Tai galima daryti su vidutiniu atlyginimu. Tačiau reikia ieškoti tinkamų brokerių ir platformų, kurie suteikia galimybę pigiai ir mažomis sumomis investuoti. Juos rasite perskaitę mano straipsnius apie asmeninius finansus.
„Nenumatytų išlaidų fondas” E. Taupyklėje – 9 402.46€
Duomenis atnaujinsiu kas mėnesį, matysite, kaip keičiasi portfelio struktūra ir progresas. Supraskite, kad čia nėra finansiniai patarimai, kaip ir kur investuoti, čia tik gairės ir mano patirtis. Investavimas yra suplanuotas, dažnai lėtas, nuobodus ir beveik mechaniškas praturtėjimo procesas. Visada analizuokite finansinius instrumentus patys, NIEKADA aklai nekopijuokite kitų strategijų!
P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais.