Kaip pasiruošti sekančiai dienai. Vakaro ritualas

HomoDeus/ 18 rugsėjo, 2019/ Sveikata

Dienos pabaiga tokia pat svarbi, kaip ir jos pradžia. Atlikdami vakaro ritualą, pasiruošiate naujai dienai, atgaunate jėgas ir padidinate šansus pasiekti užsibrėžtų tikslų.

1 . Darbotvarkė

Ramioje vakaro aplinkoje sudarykite savo darbotvarkę. Užsirašykite svarbiausius darbus, kuriuos reikia atlikti. Prieš užmiegant protas mąstys apie juos, o pasąmonė miego metu sukurs naujų įdėjų, kaip darbus atlikti efektyviau. Pirmosios dienos valandos yra produktyviausios, todėl sunkiausias užduotis perkelkite į darbotvarkės pradžią.

2. Apmąstykite dienos pasiekimus

Lengva pamiršti pergales po ilgos darbo dienos. Vakare apmąstykite ir atšveskite savo laimėjimus. Tai jus padrąsins – motyvuos ateinančiai dienai siekti dar didesnių pergalių.

Paklauskite savęs:
„Kas įvyko šandien nuostabaus?”
„Ką aš šiandien padariau prasmingo?”
„Ko aš išmokau?”
„Kaip aš pagerinau savo gyvenimą?”
„Kam aš šiandien suteikiau džiaugsmo?”

Į šiuos klausimus atsakykite su šypsena, džiaugsmu, pasididžiavimu, energija ir meile.

Tiesa ta, kad atsitinka GERŲ ir BLOGŲ dalykų, bet jei koncentruositės ties gerais ta diena tokia ir bus. Dėkokite už visas gyvenimo suteiktas dovanas: sveikatą, meilę, už tai, kad esate GYVAS!. Visada galite rasti kuo pasidžiaugti.

„Mintys sukelia jausmus. Jausmai sukelia veiksmus. Veiksmai duoda rezultatus.”

T. Harv Eker

3. Užrašų rašymas

Aprašykite savo planus, pergales ar įsimintinas akimirkas. Galite sudaryti štai tokį sąrašą:

Pasiekimai:
Šiandien atlikau mankštą.
Maitinausi sveikai.
Pilnai įvykdžiau darbotvarkę.
Skaičiau knygą 30 minučių.

Įsimintinos akimirkos:
Gerai praleidau laiką su draugais.
Žiūrėjau įdomų filmą.
Gavau komplimentų.
Parašiau vertingą straipsnį.
Pagelbėjau į nelaimę patekusiam žmogui.

4. Knygos skaitymas

Užsibrėžkite tikslą skaityti knygą bent pusvalandį kasdien. Rinkitės knygas kurios padeda tobulėti asmenybei, bei suteikia specifinių žinių.

5. Troškimo skaitymas

„………. metais aš lengvai uždirbsiu ………. eurų per metus. Mainais už tuos pinigus siūlau savo asmeninį laiką. Tikiu, jog tie pinigai bus mano. Mano tikėjimas tvirtas, kad as jau dabar juos regiu. Galiu juos netgi paliesti. Pinigai laukia, kol tapsiu jų šeimininkas. Šiuo metu kuriu planą kuris padės man gauti tuos pinigus. Vos tik sukursiu planą, kaip mat imsiuos jį įgyvendinti.“

Kartokite šį planą rytais ir vakarais, kol vaizduotėje pamatysite geidžiamus vaizdinius.

Jūs savitaigos metodu kryptingai veiksite pąsamoningą protą. Pasąmonė pasiduoda poveikiui tik tada, kai jai siunčiami signalai turi emocinį atspalvį. Labai svarbu, kad tikėtumėte savo žodžiais patys.

6. Laikas miegui

Tik nedaugelis žmonių skiria dėmesio nakties miegui, todėl nukenčia jų gyvenimo kokybė. Norint nedaryti tokios klaidos turėtumėte:

  • Reguliariai eiti miegoti ir keltis tuo pačiu laiku
  • Sumažinti mėlynos šviesos kiekį kambaryje (televizorius, mobilieji telefonai ar kompiuterių ekranai)
  • Kambario temperatūra tūri būti apie 15-18°C
  • Nepamirškite užtraukti užuolaidų, kad kambaryje būtų kuo mažiau pašalinės šviesos.

Miego svarbos negalime nuvertinti, nes be kokybiško poilsio mūsų kūnas ir protas nebus pasiruošęs priimti visų dienos iššukių.

Iš pradžių laikytis ritualų tikrai nėra paprasta, nes reikia disciplinos. Kartais atrodo geriau ryte ilgiau pamiegoti ar grįžusiam po ilgos darbo dienos kristi į lovą.

Bet gera žinia yra ta, kad kuo dažniau juos atliksite, tuo greičiau jie taps jūsų įpročiu. Todėl Nepasiduokite! Ir jums už tai bus atlyginta…