Aukso eros pabaiga

HomoDeus/ 25 kovo, 2024/ Asmeniniai Finansai

Į auksą investavau 2020 – 2021 metais per Paysera. Iš viso šio tauriojo metalo užsipirkau už 374.06 eur. Deja, dėl papildomų išlaidų teko jį parduoti.

Nemaniau, kad aukso investicija išvis kažką uždirbs. Man jis padėjo suvaldyti investicinio portfelio svyravimus per pastarąsias pasaulio negandas (investavimo pradinukui to tikrai reikėjo!). Tačiau mane stipriai nustebino, kai iškeičiau auksą atgal į 478.07 eur sumą. Pelnas +104.01 eur, visai neblogai.

Per savo investavimo kelionę įgyjau nemažai patirties, todėl noriu supaprastinti investicinio portfelio struktūrą. Patyręs pasaulines krizes (investicinis portfelis minusavo) nedariau kažkokių emocijomis paremtų sprendimų, o laikiausi savo ilgalaikės investavimo strategijos.

Todėl manau, kad mano rizikos tolerancija paaugo. Didesnę dalį portfelio laikysiu akcijų ETF’uose koncentruotus į augimą ir šiek tiek mažiau į saugias investicijas.

Su auksu išsiskyrėme pelningai, be to apie šį visatos sukurtą aktyvą nemažai sužinojau. Linkiu sėkmės nenuvertėti, o mes nesustojame ir jungiame aukštesnę pavarą investavimo kelionėje…

„Gyvenk taip, lyg mirtum rytoj. Mokykis taip, lyg gyventum amžinai.”
M. Gandis