Kaip investuoti į auksą

HomoDeus/ 16 sausio, 2021/ Asmeniniai Finansai

Kai pradėjau savo investavimo kelionę visos mano turto klasės buvo virtualioje erdvėje. Norėjosi turėti kokį aktyvą, kurį galėčiau paliesti. Nusprendžiau pirkti investicinius aukso ir sidabro luitelius.

Internetinėje tauriųjų metalų parduotuvėje jau buvau išsirinkęs kokius produktus pirksiu ir kaupsiu namų seife. Bet pamačius koks „Premium” mokamas už juos suabėjojau savo sprendimu. Be to vis daugiau kylo nerimo, dėl pavojaus auksą laikytį namuose ir likvidumo, jei staiga prireiktų pinigų.

Po kiek laiko atradau BullionVault. Patiko įdėja, kad nupirktą virtualų auksą galima atsiimti fizine forma. Tačiau šioje platformoje taikomas 4 dolerių saugojimo mėnesinis mokestis, kuris man yra per didelis. Reikėtų investuoti kelis tūkstančius eurų, kad apsimokėtų laikyti auksą šioje platformoje.

Tauriujų metalų savo investiciniame portfelyje planuoju turėti apie 2-3%. Vis ieškojau kitų alternatyvų.

Tada į tauriųjų metalų prekyba įsitraukė Paysera. Mokesčiai nėra dideli pirkti mažomis sumomis.

Galimybė atsiimti auksą fizine forma man patinka. Jei pirkčiau aukso ETF tokios galimybės nebūtų. Juk norime gauti auksą, o ne infliacijos griaužiamus pinigus. Šioje platformoje turiu įsigijęs 4g. Nuolat papildau šią turto klasę, kad pozicija išliktu apie 2-3%.

Auksas gerbiamas visame pasaulyje, dėl savo vertės ir turtingos istorijos. Šis metalas persipynęs per daugybė pasaulio kultūrų nuo seniausių laikų. Aukso monetos pirma kartą pasirodė apie 800 m. pr. Kr. Į šį taurųjį metalą atsisukame, kai valiutos pradeda silpnėti. Taip pat naudojame, kaip draudimą nuo ekonomikos sunkumų.

Štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl verta turėti aukso: išlaiko vertę, silpnėjančios valiutos, draudimas nuo infliacijos ar defliacijos, geopolitinis neapibrėžtumas, aukso išgavimo ribotumas, didėjanti paklausa ir investicinio portfelio diversifikacija.

Taip, galima turėti investiciniame portfelyje vieno pasaulio akcijų ETF ir nesukti galvos, tačiau jei yra galimybė pigiai padidinti diversifikaciją kitomis mažai koreliuojančiomis turto klasėmis, kodėl gi tuo nepasinaudoti?

„Diversifikacija – tai vieninteliai nemokami pietūs investavime”

Nobelio premijos laureatas Harry Markowitz

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais.