Geriausias brokeris. Kaip investuoti per Interactive Brokers

HomoDeus/ 2 lapkričio, 2023/ Asmeniniai Finansai

Jei galėčiau pradėti investuoti iš naujo su turima keturių metų patirtimi neapsikraučiau savęs tokia investicijų įvairove. Kol pradžioje viskas nauja ir neištyrinėta sunku atsispirti pagundai. Tačiau su laiku dingsta tas naujumo jausmas ir strategija susidėlioja į savo vietas.

Investicinio portfelio diversifikacijai pilnai užtenka vieno stipriausių viso pasaulio įmonių apimančio ETF (Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (USD) Accumulating) per patikimiausią brokerį Interactive Brokers. Papračiausia ir turbūt efektyviausia strategija smulkiajam investuotojui.

Tačiau yra keletas niuansų naujokams. Nesenai girdėjau pasisakymų interneto platybėse, kad investuoti galima atsidėjus po 50 eurų kas mėnesį per Interactive Brokers. Už vieną vertybinių popierių pirkimą sumokėsite 1.25 eur, kas yra per didelis išlaidų procentas nuo 50 eurų sumos (ilguoju laikotarpiu bus mažesnė investicinė grąža). Reikia sukaupti bent 300 – 400 eurų, kad apsimokėtų pirkimo sandoris.

Dar puikus dalykas kuris atsirado Interactive Brokers platformoje, tai fractional shares. Nebereikia pirkti pilno ETF vieneto, kas maksimaliai įdarbina sukauptą pinigų sumą skirtą investavimui.

Su dabartine patirtimi grįžęs laiku į 2019 metus sau visiškam naujokui patarčiau perskaityti John C. Bogle – Sveiko proto investavimas (suprasti indeksinių fondų ir ilgalaikio investavimo filosofiją) bei Burton G. Malkiel – Atsitiktinis klaidžiojimas volstrite (dingtų visos iliuzijos apie greitus pinigus investavimo pasaulyje).

Pasirinkti patikimiausią brokerį Interactive Brokers ir investuoti į VWCE ETF už 300 – 400 eurų. Investicinio portfelio stabilumui pasidėti kelis indėlius, kad neskaudėtų galva, kai pamatysi didesnius pakritimus finansų rinkose. Neapsikrauti finansų naujienomis, kurios neatneš daugiau grąžos. Koncentruotis į sveikatą, gyvenimo patirtis bei naujų įgūdžių tobulinimą.

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais.