Modernus taupymas

HomoDeus/ 17 gruodžio, 2023/ Asmeniniai Finansai

Pastaruosius keletą metų kiekvieną mėnesį nuo atlyginimo atsidėdavau grynų pinigų į namuose įrengtą seifą (Nenumatytų išlaidų fondas). Tačiau atsiskaitymas grynaisiais mano šeimoje sumažėjo iki minimumo. Dulka jie tame seife neįdarbinti ir griaužiami infliacijos… Įžvelgiu tik vieną pliusą, tai jei stipriai pasikeistu geopolitinė situacija ir agresorius sugalvotų NATO teritorijoje pasimatuoti kariniais falais.

E. taupyklė

Apie Swedbank e.taupyklę senai žinojau, tačiau nesinaudojai. Aš juk nemažai atsidedu pinigų investicijoms, kam man dar papildomai taupyti apvalinant sumas nuo pirkinių. Bet kai Swedbank paskelbė, kad mokės 1.75% palūkanų už e. taupyklėje laikomus pinigus, man kilo mintis savo „Nenumatystų išlaidų fondą” perkelti būtent pas juos.

Jokių ribojimų pinigų išsiėmimui, bei galiojantis indėlių draudimas iki 100 000 eurų užtikrina visišką laisvę ir saugumą . Įjungiau kas mėnesinį periodinį mokėjimą iš pagrindinės sąskaitos ir apvalinimą nuo pirkinių kurie keliauja tiesiai į mano e. taupyklę. Ir vyšnia ant torto, tai 1.75% metinių palūkanų nuo sutaupytos sumos.

Investicinio portfelio pokyčiai

Žymiai keisis investicinio portfelio struktūra ir kol pinigai po truputį grįš iš investavimo platformos, jie saugiai ilsėsis e. taupyklėje. Bet po trumpų atostogų mano nepavargstantys darbininkai eurai vėl kibs į sunkesnius darbus vertybinių popierių biržoje. Apie tai plačiau išsiplėsiu jau kituose straipsniuose. HomoDeus – ateities žmogui reikia ir modernaus taupymo būdo, o e. taupyklė mano manymu puikus įrankis.

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais.