Indėliai vietoj obligacijų

HomoDeus/ 13 lapkričio, 2021/ Asmeniniai Finansai

Padėjau savo pirmąjį indėlį. Dabartinėje ekonomikoje obligacijos moka niekines palūkanas, todėl indėliai pakeis jas. Investiciniame portfelyje saugumo krepšelį sudaro: obligacijos, auksas ir indėliai (apie 15.92 %). Mano rizikos tolerancijai toks santykis tarp augimo ir saugumo priimtinas.

Investavimo patirtis po truputį kaupiasi, nors per Covid-19 pandemiją matyti minus 300 eurų portfelį nebuvo sunku. Dėl pranaušaujamos infliacijos augimo, centriniai bankai turėtų kelti palūkanų normas. To pasekoje akcijų rinka kristų. Tikiuosi saugi portfelio dalis apsaugos nuo didelių svyravimų, kad neatsirastų investicnių sprendimų paremtų emocijomis. Investuoju nesveiko augimo laikotarpyje ir rimtų krizių neragavau. Dar nežinau, kaip jausčiausi, jei portfelis kristų -50% ar dar daugiau.

InBank indėliai

Pirmąjį indėlį padėjau InBank. Tai estiškos kilmės bankas, teikiantis finansavimo ir taupymo paslaugas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Iš visų investavimo būdų ši mažiausiai rizikinga, nes visi indėliai InBank apdrausti Estijos garantinio fondo iki 100 000 eurų. Bankas siūlo 2% metinių palūkanų.

Aš pirmąją indėlio sutartį sudariau 6 menesiams su automotiniu pratęsimu (už pratesimą pridedama 0,10% palūkanų). Paraiškos pildymas visiškai skaitmeninis, nereikėjo vykti į fizinį banką. Tai mane pastumėjo pasinaudoti InBank paslaugomis. Minimali indėlio suma 300 eurų.

Planuoja įdėti daugiau indėlių vis ilgesniems laikotarpiams. O ETFmatic esančias obligacijas paliksiu augti iš gaunamų ETF dividendų ir vertės. Gal nelogiškai atrodo toks saugių investicijų pasirinkimas šioje didelio augimo ekonomikos etape. Bet pradedantieji investuotojai dar nepatyrė didelių krizių, kaip 2000 ar 2008 metais. Visi mes dabar W. Buffetai.

Ar išlaikysiu šaltus nervus prasidėjus krizei ir nepriimsiu klaidingų sprendimų? Nežinau, todėl noriu pasiruošti tai dienai ir ramiai miegoti naktimis.

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais.