Tik jūs suteikiate gyvenimui prasmę

HomoDeus/ 11 lapkričio, 2021/ Mąstysena

Gyvenimo kokybę lemia ne fizinis pasaulis, bet žmogaus emocinė būsena. Tik mes kontroliuojame kokia yra gyvenimo prasmė.

Kaip rašė T. Robbins vienoje iš savo knygų: „Ar norite pakeisti savo gyvenimą? Tai kontroliuokite vienintelį dalyką kurį galite kontroliuoti: prasmę, kurią suteikiate įvairiems potyriams ir išgyvenimams”.

Mes nevisada galime valdyti įšorinius įvykius, bet mes gebame kontroliuoti reakciją į juos. Ar tai būtų teigiama ar neigiama patirtis. Svarbu suprasti, kad viso pasaulio negandų neįmanoma suvaldyti, išskyrus SAVE PATĮ.

Žmogaus vidinis pasaulis sudarytas iš emocijų – kaip mąstote ir kaip jaučiates. Jūsų sėkmę nulemia, šių emocijų kontroliavimas. Gyvenimas susideda iš įvairiausių įvykių, kurie tikrina mūsų atsparumą jiems (gebėjimas tvarkytis su kasdieniniu stresu, sunkumais ar traumomis).

Kartais, mes negalime nuspėti, kas atsitiks. Bruce Lee yra sakęs: „Nuramink mintis. Būk beformis. Lankstus, kaip vanduo. Jei įpilate vandens į puodelį, jis tampa puodeliu. Jei įpilate vandens į butelį, jis tampa buteliu. Jei įpilate vandens į arbatinuką, jis irgi tampa juo. Vanduo gali tekėti arba griauti. Būk vanduo, mano drauge”.

Jis norėjo tuo pasakyti, kad vanduo yra beformis; jis nesistengia priešintis, kai įpilamas į kažkokią tarą, vietoj to prisitaiko ir keičiasi, kad atitiktų savo naują realybę. Šią pristaikymo savybę kiekvienas turėtų įtraukti į savo asmenybę. Vidinio psaulio valdymas viena iš stipriausių jėgų, kuri formuoja gyvenimo pokyčius bei sėkmę.

Paklauskite savęs: „Ar jūs iššūkius ir galimybes panaudojate, kad augtumėte ir sužinotumėte apie save daugiau, ar kaltinti kitus bei aplinką dėl užklupusių nesėkmių?”. Galime nuspręsti ar tai įkvėps imtis veiksmų ar sugriaus mūsų pasitikėjimą savimi. Visada yra pasirinkimas! Tiesiog treniruokite savo protą generuoti mintis, kurios leistų įžvelgti pozityvumą nenumatytuose gyvenimo išdaiguose.

Netapkime emocijų vergais. Būkime proaktyvūs – vadovaukimės vertybėmis, o ne jausmais!