Kaip sukurti pasyvias pajamas naudojant krypto prekybos botus
Prisimenu, kaip pirmą kartą nedrąsiai nusipirkau Bitcoin’o. Krypto man tada dar buvo tamsus ir neištirynėtas pasaulis. Įspūdingos istorijos sklandė internetė, kaip žmonės tapo milijonieriais ar milijardieriais spekuliuodami kriptovaliutomis. Koks įdomus laikas būti investuotoju!
Krypto botai?! Kas tai?
Krypto botai yra kompiuterių programos, kurios automatiškai perka ir parduoda kriptovaliutas, remiantis nustatytais parametrais. Jie sukuria pasyvias pajamas iš kriptovaliutų kainų svyravimų.
Aš stengiuosi uždirbti pinigų protingai, o ne fiziškai siunkiai. Todėl šis pasyvių pajamų metodas mane sudomino. Užsiregistravęs KuCoin kriptovaliutų biržoje ir persivedęs 100 eurų bandymams, pasinėriau į krypto botų pasaulį.
KuCoin krypto keitykla įsteigta 2017 metais, registruota Singapūre, o bendrovės būstinė yra Seišeliuose. Kas tikrai šiai platformai nesuteikia daug pasitikėjimo. Todėl čia nėra patarimas investuoti per KuCoin. Krypto pasaulis dar tik žengia savo pirmuosius kūdkio žingsnius, todėl ten galima uždirbti daug, bet ir prarasti viską. Todėl patys darykite analizes, priimant sprendimus per kur ir į ką investuoti!!!
Krypto botų paleidimas
KuCoin platformoje išsirenkame kriptovaliutų porą, kuria norime prekiauti. Nustatome boto prekybos diapozoną, pirkimo – pardavimo užsakymų skaičių ir pasirenkame kiek investuosime.
Vienas iš mano pirmųjų botų per 25 dienas atliko 813 arbitražų. Kai kriptovaliutos kaina svyruoja botas nuperka pigiai ir parduoda brangiau. Vienas toks arbitražas uždirbo vos trečdalį cento, investavus 100 eurų.
Bet kai krypto botas atlieka didelį kiekį arbitražų grąža būna ispūdinga. Žemiau esančiame paveikslėlyje galima matyti 153.3% metinį pelną, jei botas dirbtų visus metus.
Pabandęs keletą kriptovaliutos porų, nusprendžiau visas turimas lėšas KuCoin’e investuoti į ETH/BTC. Krypto botas prekiaudmas šia pora man uždirba BTC valiuta. Ko pasekoje, vis daugiau turėsiu šio aktyvo savo investiciniame portfelyje.
Jei reikėtų papraščiau paaiškinti kaip veikia krypto botai, tai būtų panašu į nuomojamą nekilnojamą turtą. Įsivaizduokite, kad kievienas paleistas botas yra jūsų nekilnojamo turto objektas. Jei sprogtų NT burbulas buto ar namo rinkos kainos smarkai kristų. Bet kol neparduodate to nekilnojamo turto, tol neužfiksuojate nuostolio. Į šią turto klasę investuotojai dažniausiai investuoja ilgam laikotarpui.
Nors NT kainos kristų tarkim 20%, jus vistiek už jį gaunate nuomą. Tas pats ir su krypto botais. Jei kriptovaliutos poros vertė sumažėtų, iš kainų svyravimų toliau uždirbtumėte, kol botas nebus sustabdytas ir užfiksuotas pelnas ar nuostolis.
Mano ETH/BTC krypto botas minuse, nes Bitcoin smarkai krito pastarosiomis dienomis. Tačiau botas toliau prekiauja šia pora ir man po truputi uždirba BTC valiutos. Aš nestabdysiu šio boto ilgą laiką nebent išeitų iš mano nustatyto kainos diapozono. Kas jau buvo nutikę, kai ši kriptovaliutų pora pakilo virš 0.085 ir mano botas nebevykdė užsakymų.
Dar karta noriu priminti, kad kriptovaliutos ypač smarkiai svyruoja ir galima prarasti visus investuotus pinigus. Platforma per kurią investuoju į krypto botus įsikurusi mažai reguliuojamose šalyse, kas dar padidina riziką. Todėl aš naudoju ne vieną kriptovaliutų keityklą ir visų krypto kiaušinių nesudedu į vieną pintinę.
Įdėja krypto botų man įdomi, todėl papildomai investuosiu pinigų paleisdmas keletą botų su didžiosiomis kriptovaliutomis (shitcoinų ar memecoinų neliesiu, nes mano rizikos tolerancija dar ne tokia aukšta) ir USDC stablecoin’o pora. Nes tokios poros daugiau svyruoja, kas leidžia krypto prekybos botui atlikti daugiau arbitražų ir pelna fiksuoti stabilia kriptovaliuta.
Tikiuosi pavyko suprantamai pasidalinti krypto prekybos botų įdėja. Ta nesiliaujanti mantra girdima socialinėje erdvėje, kad lietuviai finansiškai neišprusę ir investuoja vien tik į nekilnojamą turtą mane erzina. Todėl šis straipsnis skirtas švietimui ir kokias galimybes mums suteikia technologijos. Paneikime tuos senus įsitikinimus ir švieskimės finansiškai!
P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais.