Nesibaigiančios laimės paieškos

HomoDeus/ 31 sausio, 2022/ Mąstysena

Ko reikia, kad gyvenimas būtų laimingas ir pilnavertis?

Ar tai būtų tam tikra pinigų suma, finansinė laisvė, tobula figūra ar rasti savo svajonių antrąją pusę?

Tiesa ta, kad daugumos žmonių suvokimas apie laimę yra iškreiptas. Aplinka, socialiniai tinklai ir televizija mums įskiepijo mąstyseną, kurioje laimę sukuria išoriniai dalykai. Pasiekę išsikeltus tikslus gauname trumpalaikę malonumo dozę, kuri niekada neužpildys gyvenimo ilgalaike pilnatve.

Tikroji laimė yra mumyse ir visda bus. Mano manymu būti laimingu yra natūrali žmogaus būsena, tačiau aplinka mus verčia galvoti kitaip. Kai nustojame jos ieškoti išoriniuose dalykuose, tada atsiranda galimybė ją pajusti vidiniame pasaulyje.

Mano asmeninė patirtis

Vaikystėje žlugo tėvų verslas. Nuo tada mūsų šeimoje finansinė padėtis tapo įtempta ir kėlė daug streso. Mano sąmonėje susiformavo įsitikinimas, kad pinigų trūkumas asocijuojasi su skausmu. Jei sugebėsiu uždirbti daug ir tapti sėkmingu, man tai tikrai atneš laimę ir pilnatvės jausmą.

Tokia mąstysena persikėle į kitas gyvenimo sritis. Maniau, kad baigus mokyklą viskas pasikeis ir tada tapsiu laimingas.

Klydau, niekas nepasikeitė.

Tada įtikinau save, kad kai susirasiu darbą ir atsiras pajamos, pagaliau pajusiu tą trokštamą laimės jausmą.

Nieko panašaus, vistiek nebuvau laimingas. Po kiek laiko darbas tapo nuobodus (kaip ir mokykla) ir tiesiog tapo pajamų šaltiniu.

Bet jeigu nusipirkčiau naują automobilį? Ar išsikraustyčiau iš tėvų?

Iš šių materialių daiktų gavau keliems mėnesiams dopamino, po to vistiek grįžau į laimės paieškas.

O jeigu turėčiau daugiau draugų? Numesčiau nereikalingų kilogramų bei užsiauginčiau raumenų?

Na… Vistiek nesu laimingas.

Jeigu uždirbčiau šimtus tukstančių eurų, pasiekčiau finansinę nepriklausomybę, išeičiau iš darbo ir keliaučiau po pasaulį?

Taip! Tai tikrai padarytu mane laimingu…

… laikinai.

Kiek esu skaitęs tokių sėkmės istorijų visos jos baigdavosi pilnatvės bei laimės trūkumu. Visi šie išvardinti išoriniai veiksniai ilgainiui nesuteikia to trokštamo jausmo. Įklimstame į ciklą, kad turėti DAUGIAU yra panacėja.

Tačiau viskas pasikeitė, kai supratau, kad ne tikslas svarbiausias, o pati kelionė link jo!

Mokymosi procesas apie investavimą man suteikia daugiausia laimės, o ne kapitalo prieaugis. Domėtis naujais investavimo instrumentais, suprasti, kaip jie veikia, bei įtraukti juos į savo investicinį portfelį yra įdomiausia proceso dalis. Svajodami apie milijoninį portfelį, kurį kažkada pasieksite tolimoje ateityje tik atitolinsite save nuo laimės jausmo, kuris yra dabar mumyse.

Kiekvienais metais auga tinklaraščio skaitytojų skaičius. Šis procesas suteikia daugybė gerų emocijų, tobulėjimo jausmą, kuris papildo pilnatve. Kartais sunku būna prisiversti rašyti straipsnius, bet kai matai šį nuostabų progresą atsiranda motyvacija. Tikroji laimė nėra tapti populiariausiu Lietuvos tinklarasčiu, bet kartu su juo augti ir mėgautis kelione.

Reikia išmokti džiaugtis mažais gyvenimo įvykiais , o ne tik didžiausiais. Ši mąstysena iš pagrindų pakeitė mano suvokimą apie laimę. Net radau jos veiklose, kurios anksčiau nepatikdavo.

Laimingi galite tapti dabar pat!

Jums nereikia laukti, kol pasieksite visus tikslus. Ar tai būtų uždirbti milijoną eurų, mesti darbą, nusipirkti tą svajonių namą ar automobilį, rasti įdealią antrają pusę. Dar kartą pasikartosiu, tai savęs apgaudinėjimas tikint, kad kažkas turi gyvenime įvykti norint tapti laimingu. Tai yra melas!!!

Jei to nejaučiate dabar, tada nėra jokios priežasties manyti, kad būsite laimingi ateityje.

Atminkite, tik jūs nusprendžiate, kaip jaučiatės, o ne kas kitas. Ieškokite gėrio, būkite dėkingi ir patirkite laimę tuose mažuose gyvenimo įvykiuose, nepaisant visų negandų susikaupusių aplinkui.

Bet kaip to išmokti?

Aš reguliariai naudoju ryto ir vakaro ritualus programuoti save tokiai būsenai. Kol galiausiai pozityvumas tapo kasdieninis ir natūralus. Pradėkite ir baikite dieną su šypsena.

Gyvenimas pasikeis, jei sugebėsite išsiugdyti šiuos įpročius. Pajusite vis daugiau pilnatvės kiekvieną dieną ir ji nebus nulemta kažkokių ateities įvykių. Nesibaigiančios laimės paieškos pagaliau baigsis…