Kaip tvarkytis su nesėkmėmis

HomoDeus/ 7 balandžio, 2021/ Mąstysena

Mes visi kartais susimauname, bet juk tai dalis proceso siekiant tikslo! Šiame straipsnyje aprašysiu savo mąstysena ir strategijas, kaip susitvarkyti su šiuo neišvengiamu reiškiniu.

Būkite pasiruošę, kai susidursite su klaidomis

Visi mes darome klaidas. Net nesivarginkite kelti tikslų, jei nesate pasiruošę šiam nemaloniam procesui. Kartais pastebiu nustebusius žmones, kai susiduria su tai. Juk klaidos neatsiejama progreso dalis.

Taigi pirmiausia jums reikia pasiruošti atlaikyti kilusias negandas. Įsitikinti, kad fiziškai ir emociškai esate pakankamai stiprūs susitvarkyti su jomis. Stiprinkite gebėjimą testi toliau pradėtus darbus, o ne pasiduoti jei tik kas vyksta ne pagal planą. Suformuota mąstysena ves jus toliau per visus gyvenimo iššūkius. Kuo stipresnis esi psichiškai, emociškai ir fiziškai, tuo mažiau nesėkmės tave paveikia. Kol esi tokioje būsenoje, jos atsimuš kaip į sieną.

Saviugdos procese bus akimirkų, kai atrodo, kad jokie pokyčiai nevyksta. Man taip buvo. Nebeatlikau savo ryto ir vakaro ritualų. Pradėjau galvoti kokia nauda iš to investavimo, jei viskas taip lėtai vyksta. Sportas po truputi dingo iš mano gyvenimo. Netgi norėjau sustabdyti HomoDeus puslapio veiklą. Tačiau vėl grįžęs prie savo anksteniojo gyvenimo būdo supratau kokią pažangą padariau. Kaip pasikeitė mano sąmoningumas ir mąstysena. Aš jau buvau išsiugdęs įpročius kurie man neleido palūžti. Sugebėjau vėl išokti į saviugdos vėžes ir toliau judėti pirmyn link savo norimo gyvenimo būdo.

Tokie emeocijų svyravimai yra proceso dalis. Svarbu tam pasiruošti, nesustoti ir judėti pirmyn. Tokios mąstysenos vedamas pasiekiau apie 10 000 eur investicinį portfelį. Šis puslapis sulaukia vis daugiau lankytojų, kurie mane motyvuoja nesustoti (Ačiū jums!). Mano ritualai išugdė įpročius kurie suteikia energijos ir pozityvumo visai dienai. O bėgiojimas parke ir svarmenų kilnojimas suteikia pasitikėjimo savimi.

Koncentruokitės ties progresu, o ne ties absoliučiu tobulumu

Būti tobulam neįmanoma. Mes visi tai puikiai žinome. Kai stengiames būti idealūs, iš tikro mes tik ieškome būdų, kaip save sumenkinti. Tokia negatyvi emocija asocijuojasi su iškeltais tikslais. O tai neleis pasiekti normo rezultato.

Svarbiausia sutelkti dėmesį į progresą.

Nusprendžiate, kad jūsų tikslas yra investuoti kiekvieną mėnesį po 100 eurų. Bet susidūrėte su problemomis ir porą mėnesių praleidote. Vietoj to, kad pyktumėte ant savęs, geriau pasidžiaugite savo progresu. Niekada nekaltinkite savęs dėl kelių nesėkmių. Koncentruokitės ties savo pažanga ir kokį didelį žingsnį žengėte link pokyčių. Ne visada pavyks sutaupyti norimas sumas ir investuoti, juk gyvenime visokiausių kliūčių pasitaiko.

Tas pats ir su svorio metimu. Jei norėjote numesti 5 kilogramus, bet pavyko tik 2 kg, vistiek didžiuokitės savimi. Kam rūpi, kad pritrūko tu kelių kilogramų? Pasidžiaukite ir pajuskitę pasitikėjimą savimi, kad jau esate pusiaukėlėje! Procesas gali prailgti ir tai visiškai normalu. Pasiekti rezultatai jus turi motyvuoti nenuleisti rankų, bei judėti pirmyn.

Atminkite, ne tobulai įvykdytas tikslas svarbiausia, bet pažanga.

Jūs turite save pratinti prie pergalių. Mažiau save nuvertinti ar žeminti. Mes tik žmonės, o ne tobuli sutvėrimai. Apdovanokime save už tai ką nuveikėme, o ne už tai ko nepasiekėme. Tai padės mažinti nerimą ir kitas blogas emocijas.

Tokie dalykai, kaip klaidos iš tikro neegzistuoja

Šiame tinklaraštyje aš noriu, kad žmonės programuotu save mąstysena kurioje klaidų ar nesekmių nėra. Tai tik reikšmės kurios susietos su išgyvenimais egzistuojančiais jūsų galvoje. Jei mokysitės iš savo klaidų, tai taps jūsų įpročiu-aktyvų kuris taps sėkme. Aš esu dėkingas už visas klaidas kurias esu padaręs, nes jos atvedė mane prie šio įdomaus gyvenimo etapo. Todėl paniškai nebijokite klaidų, kuo daugiau iš jų pasisemsite išminties tuo daugiau sėkmės pritrauksite į savo gyvenimus.

Svarbiausia mokytis iš klaidų, nes jei kartosite jas tai taps tikra nesėkme. Paklauskite savęs: „Kodėl taip atsitiko?”, „Ką aš galiu padaryti geriau kitą kartą?”, „Ko aš galiu pasimokyti?”, taip įgausite vertės iš savo nesėkmių ir progresas nesustos.

„Tie kurie niekada neklysta, niekada nebandė ko nors naujo”

Albert Einstein