Medituok kąsdien ir atrask pusiausvyrą
Noriu pasidalinti savo patirtimi apie šią praktiką ir jos naudą. Medituoju virš pusantrų metų kiekvieną dieną. Dabartiniame technologijų pasaulyje gauname daug informacinio triūkšmo ir spaudimo iš aplnkos. Meditacija vienas iš efektyviausių būdų kovoti su stresu bei pajusti vidinę pusiausvyrą.
Pradėjęs saviugdos kelionę knyguose ar kituose informacijos šaltiniuose vis susidurdavau su meditacija ir jos teikiamais privalumais. Tačiau man šališkumo ir racionalumo persmelktam žmogui, tai atrodė visiškai nereikalingas dalykas. Vis dėlto šią ydingą mąstysena pavyko perprogramuoti. Medituodamas pajutau, kaip keičiasi mano emocinė, psichinė ir dvasinė būklė. Nuo tada tai tapo svarbiausia ryto ritualo dalis.
Kartais mums tenka daryti tai ko mes nenorime, bet ilguoju laikotarpiu ši investicija atsiperka. Kai aš pradėjau begioti parke ir kilnoti svarmenis iš pradžių jaučiau diskomforta ir netgi skausmus. Tada mintys pradėjo sabotažą! Jos užduodavo man klausimą „Kokia iš to nauda?”
Praėjus keliems metams aš nebeturiu antsvorio, jaučiuosi laimingesnis bei sveikesnis. Tas pats įvyksta ir su meditacija. Išmokstate nuraminti savo didžiausią raumenį – protą. Kai pastebėsite pirmuosius rezultatus vis giliau pasinersite į šį raminantį pasaulį. Per pirmuosius mėnesius medituodavau tik po tris minutes, nes negalėdavau suvaldyti minčių triukšmo. Bet dabar aš ramų protą galiu išlaikyti ilgai.
Prieš susiformuojant meditacijos įpročiui turėjau daug priklausomybių, kurios neigiamai veikė mano gyvenimą. Priklausomybės nebūtinai yra tokios drastiškos, kaip alkoholio vartojimas ar narkotikai. Tai gali būti tokie iš pažiūros nereikšmingi dalykai – persivalgymas, kompiuteriniai žaidimai, pornografija, informacija ir t.t
Siūlau išbandyti save – mėnesį neatlikti veiksmų, kuriuos reguliariai darote (socialinių tinklų tikrinimas ar saldumynų valgymas). Jei jausite pagundą ar norą atliktį tą veiksmą, suprasite, kad tai yra priklausomybė.
Aš buvau priklausomas nuo technologijų. Kai pasijusdavau blogai pasinerdavau į socialinius tinklus. Praleisdavau juose daugybę laiko maitindamas savo protą nereikšminga informacija. Visos šios priklausomybės atsiranda iš tuštumos viduje. Žmonės – tokios būtybės kurioms sunku būti šioje akimirkoje ir tiesiog atsipalaiduoti nieko nedarant. Jos naudoja įvairiausias priemones, kad tik užimtų save. Kodėl taip elgiames? Daugelis žmonių tai daro, kad atitrauktų dėmesį nuo problemų, kurios yra mūsų vidiniame pasaulyje.
Kai jaučiame, kad nekontroliuojame savo gyvenimo, esame linkę vengti ar priešintis tam, kas vyksta mūsų kūnuose, mintyse ir sieloje. Meditacija man leido atsisakyti priklausomybių, bei pabūti nors trumpam šioje akimirkoje.
Kai kyla mintys stebėkite jas. Leiskite mintims ateiti į sąmonę, priimkite jas ir tada paleiskite. Praktikuodamas meditaciją galiu suvaldyti mintis ir prie jų neprisirišti. Kontroliuodami savo vidinį pasaulį tampate ramesni ir labiau susikaupę. Dabar pastebiu, kad bendraujant su kitais žmonėmis dažniau būnu šioje akimirkoje. Mintys manęs nebenuneša kažkur toli…
Mes visi gyvenamę užimtus gyvenimus, bet jei norime pasiekti tikslus, svarbu, kad savo kūne, mintyse ir sieloje pajustume pusiausvyrą. Skirk laiko pabūti su savimi. Jums nereikia tapti budistų vienuoliu, kad gautume visus meditacijos privalumus.
„Meditacija, labiau nei bet kas kitas mano gyvenime, padėjo man tapti sėkmingu”
Ray Dalio – didžiausio pasaulyje apribotos rizikos fondo valdytojas ir įmonės „Bridgewater Associates“ steigėjas.