Paskolų klubas vs EstateGuru

HomoDeus/ 13 rugsėjo, 2023/ Asmeniniai Finansai

Šio vakaro pagrindinėje kovoje susitiks dvi tarpusavio skolinimo platformos. Mėlynajame ringo kampe lietuvių kovotojas Paskolų klubas – skolinantis paprastiems žmonėms. Raudonajame ringo kampe pasitikime estų milžiną EstateGuru – paskolos nekilnojamo turto vystymui.

Taigi, kova prasidėjo lygiai – portfelių krepšelių vertė po 600 eur. Pirmame raunde vyko abiejų kovotojų žvalgyba. Bet staiga EstateGuru susvirduliuoja gavus stiprų dešinį smūgį į smakro sritį.

EstateGuru platformoje, nemokių paskolų padidėjo net iki 50%. Apskritai, investicijos kurios susijusios su nekilnojamu turtu mano investiciniame portfelyje išgyvena sunkius laikus.

EstateGuru portfelio statistika
Swedbank investicinės sąskaitos ataskaita

Baltic Horion fondas pasirodė ypač siaubingai -685.77 eur (-66.41%). Bet ar aš panikuoju ir likviduosiu turimas pozicijas? Žinome, ne! Kai planavau investiciniame portfelyje turėti šio fondo, mano strategija buvo nesikoncentruoti į jo vertę. Svarbiausia buvo išmokami dividendai (kitaip tariant nuoma už NT).

Panaši analogija būtų su 2009 metų krize, kai nukrito NT vertės. Juk susvyravus kainoms neparduodi savo investicinio buto, o taliau sau generuoji pinigų srautą iš nuomininko.

Kai Baltic Horizon fondo vieno vieneto kaina tik 0.37 eur, negaliu neužsipirkti daugiau. Aišku, nesu padaręs kažkokios rimtos analizės ir nežinau ar išvis šis fondas turės kažkokią vertę po keletos metų. Tačiau, mano investiciniame portfelyje NT turi užimti 10% (kas dabar tik 5.40%). Gaunasi, kaip portfelio rebalansavimas tik nepardavus pabrangusių aktyvų, o papildant pozicijas iš kitų asmeninių pajamų.

Prisiminkime auksinę investavimo taisyklę: diversifikacija, diversifikacija ir dar kartą diversifikacija. Prie Baltic Horizon esu prijungęs Swedbank Robur Fastighet fondą, kuris praplėčia mano turimą nekilnojamą turtą per visą pasaulį. Tačiau ir jis neparodė gerų rezultatų -16.43 eur (-7.44%). Bendrai turime -669.34 eur popierinio nuostolio, ouch!

Bet grižkime prie kovos. EstateGuru krinta ant ringo grindinio. Teisėjas skaičiuoja…

EstateGuru keliasi. Vyksta teismai, po kurių prasideda skolų išieškojimai.

EstateGuru nemokios paskolos procesas

Bet dar daug laiko praeis, kol EstateGuru portfelis vėl tvirtai atsistos ant kojų… O kuo gali pasigirti mūsų favoritas Paskolų klubas? Jo technika nėra tobula (yra nemokių skolų, nors tikrai labai minimalus kiekis). Turime susitaikyti, kad kažkokia dalis tarpusavio skolinimo paskolų bus nurašytos į nuostolius, tai neišvengiama ir reiktų perdaug to neišsigąsti.

Paskolų klubo vėlavimai

Kolkas kovoje pirmauja Paskolų klubas – portfelio vertė 727.31 eur, prieš EstateGuru – 701.02 eur.

Iš pirmo raundo negalime spręsti ar toliau dvikovoje ritmą diktuos Paskolų klubas. EstateGuru portfelis tvarkosi ir bus įdomu pamatyti, kas laikys iškėlęs rankas į viršų, kaip nugalėtojas po dvylikos raundų alinančios kovos..

Jei kas susidomėjote šiomis tarpusavio platformomis, palieku nuorodas per kurias užsiregistravę paremsite mano tinklaraštį (jums tai nieko nekainuos!). Aš visada dalinuosi paslaugomis ar produktais, kuriuos asmeniškai išbandžiau, bei gavau iš jų realios naudos. Ačiū už palaikymą!

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais.