Smulkmenos, kurių nepastebime

HomoDeus/ 31 gegužės, 2021/ Mąstysena

Žmonių gyvenimai susideda iš įvairių smulkių įvykių. Jie yra itin svarbūs. Bet vis dažniau juos užgožia didieji gyvenimo momentai.

Dabartiniame greito tempo ir susitelkimo į ateitį persmelktame pasaulyje nebepastebime mažų dalykų. Vartotojiškumas skatina mus koncentruotis ties didžiuliu namu, prabangiu automobiliu ar finansinės lasivės siekiu. Tačiau reikia nepamiršti pasimėgauti smulkmenomis, kurios tiek daug įneša džiaugsmo į mūsų nuostabius gyvenimus.

Tik nesupraskite klaidingai dideli tikslai yra reikalingi, tačiau aš supratau, kad paprasti dalykai mane labiausiai džiugina. Šiame straipsnyje aprašysiu keleta būdų, kaip labiau branginti smulkiuosius gyvenimo potyrius.

Ar atkreipiate dėmesį į smulkmenas gyvenime?

Per dažnai esame susikoncentravę į didžiausius gyvenimo tikslus. Juk reikia nepamiršti, kad kelias iki tikslo susideda iš daugybės smulkių sprendimų.

Mes nuvertiname mažų gerumo gestų įtaką, kaip komplimento, meilaus apkabinimo, nepažįstamo žmogaus šypsenos ar užuojautos žodžių. Tokie iš pažiūros nereikšmingi dalykai keičia aplinką. Mažas vandens lašelis gali sukelti didelių pokyčių bangą.

Jums nereikia daryti kažko didingo, kad pakeistumėte savo ar kito žmogaus gyvenimą.

Aplinka formuoja mąstysena, kurioje paprasti dalykai yra nuobodūs ir neįkvepiantys. O išsigelbėjimas yra dideli tikslai ir jaudinantys troškimai. Informacinėje erdvėje žmonės atakuojami tokiomis žinutėmis, kaip: „Siek didingų tikslų!”. Mums įkalamos mintys, kad daugiau yra geriau. Bet juk gyvenimas sudarytas iš smulkių nuostabių momentų ir įvykių.

Jeigu nesimėgausite smulkiais gyvenimo malonumais, liksite tik su iššūkiais, sunkumais ir stresu. To tikrai nenorite. Stabtelėkite akimirkai ir parodykite kam nors gerumo gestą. taip kurdami daugiau pozityvumo.

Štai keletas būdų, kaip labiau vertinti mažus dalykus.

1. Sulėtinkite greitį

Šiuolaikinis gyvenimo tempas toks greitas, kad mes dažnai veikiame autopiloto rėžimu. Ar vis dažniau jauti laiko stygių? Jei taip, tai tu toks nevienas. Greitas gyvenimo būdas tampa norma. Kai mes nuolatiniame skubėjime, užmirštame mėgautis nuostabiomis akimirkomis, kurios suteikia prasmę.

Darbai niekur nepabėgs! Nors kelioms minutėms sulėtinkite greitį ir pasimėgauti smulkmenomis. Jos egzistuoja ne be priežasties, todėl skatinu jus atkreipti į jas daugiau dėmesio. Kad ir ką mėgstate daryti gyvenime, stabtelėkite ir mėgaukites šia patirtimi dažniau.

2. Padėkite kitiems

Prisiminkite tą jausma, kai suteikėte laimės kitam žmogui. Ką tada pajutote? Tai galima padaryti įvairiais būdais, kaip vienas iš jų nuoširdus komplimentas.

Aš manau, kad raktas į ilgalaikę laimę ir pilnatvę yra pagalba, be rūpinimasis kitais. Deja, dauguma žmonių įtraukti į savo gyvenimo problemas ir iššūkius pamiršta pasirūpinti aplink save esančiais žmonėmis.

Juk mes visi esame šiame pakilimų ir nuopuolių atrakcione kartu, kuris vadinamas gyvenimu. Kodėl nepalaikyti vienas kito šioje vingiuotoje kelionėje? Kai mes išeiname už savo vidinio pasaulio ribų ir prisidedame prie kitų gerovės, tai suteikia mums gyvenimo prasmės jausmą. Atverkime savo protą, įsiklausikime į kitų poreikius ir paklauskime savęs, „Kaip aš galiu prisidėti prie visuomenės gerovės?”.

Pamatę kokių rimtų problemų turi kiti, jus suprasite, kad jūsų iššūkiai nėra tokie jau baisūs, kaip jums atrodė. Mes galime pagerinti savo gyvenimus, padedami kitiems. Kokia paprasta ir graži filosofija!

Be to, pagalba kitiems yra užkrečiama. Tie, kurie jaučia jūsų atjautą, savo ruožtu bus įkvėpti labiau atjausti. Darykite tuos pokyčius, kuriuos norite pamatyti pasaulyje. Smulkmenos gali darytį didžiulę įtaką.

3. Išmokite būti dėkingi

Dėkingumas mums padeda labiau vertinti tuos mažyčius gyvenimo dalykus. Kuo mes daugiau koncentruojamės ties tuo ka turime, tuo mažiau pavydime tiems kas turi daugiau. Todėl šį metodą labai svarbu įtraukti į ryto ritualą.

Pradėdami rytą ritualu jausitės energingesni ir spinduliuosite pozityvumu, o tai leis pamatyti gyvenimo grožį, kuris slypi smulkmenuose. Aš kiekvieną dieną užrašuose aprašau mintis, jausmus ir įvykius. Šis metodas man leidžia užfiksuoti tą nuostabų jausmą, kuris atsiranda darant gerus darbus visuomenės labui.

Kitą kartą pasijutus blogai ar susiklosčius įvykiams netaip, kaip tikėjotės, tiesiog atsipūskite ir pagalvokite už ką jus esate dėkingi. Šiam įgūdžiui išmokti reikia laiko ir kantrybės. Tačiau tai kultivuojant, jūsų gyvenimas pasikeis į gerąją pusę.

4. Šios akimirkos jėga

Aš įsitikinęs, kad norint jaustis laimingu, reikia gyventi dabartyje. Moksliniai tyrimai įrodė, kad 47% savo laiko praleidžiame galvodami apie įvykius, kurie net nevyksta šiuo metu. Kitaip tariant mes puse savo gyvenimo praleidžiame ateityje ar praeityje, o tokios nerimo keliamos mintys mums kenkia.

Būdami sąmoningi šioje akimirkoje mes labiau vertiname gyvenimo smulkmenas, negu galvodami apie būsimus įvykius ar problemas. Atkreipiame dėmesį į aplinką, bet nebandome pakeisti jos.

Susikurę ryto ritualą užtikrinsite savo buvimą dabartyje. Kai pradedate naują dieną, svarbu iškarto nebūti įtrauktam į minčių srautą. Lavinkite dėmesingumą meditacijos pagalba, tai padės nuraminti protą, susijungsite su savo vidiniu pasauliu ir pajusiti gylų dėkingumą. Taipogi rytas puikus metas nustatyti dienos ritmą.

5. Šypsokitės

Šypsena išskiria serotoniną, o šis neurotransmitorius sukelia jausmus, kaip džiaugsmas ir gera savijauta. Pagalvokite apie gyvenimo smulkmenas, kurios priverčia nusišypsoti. Tai galėtų būti lietaus garsai, pasivaikščiojimas gamtoje, užrašų rašymas ar mirkimas karštoje vonioje.

Žmonės sugebantys nusišypsoti, nors juos užgriūna gyvenimo sunkumai yra labai atsparūs negatyvumui. Jie užprogramuoja save ieškoti gerų dalykų gyvenime. Jei jaučiatės blogai, šypsena iškart pakeičia jūsų savijautą. Mes pamirštame, kad ji taip pat gali praskaidrinti kažkieno kito dieną. Tai tik įrodo, kad smulkmenos yra pačios svarbiausios gyvenime.

6. Nelyginkite savęs su kitais

Ar jaučiate pavydą, kai matote už save sėkmingesnius žmones? Jei į klausimą atsakėte „taip”, dabar metas stabdyti šį mąstymą. Mano investicinio portfelio dydis palyginus su kitais tinklaraščių autoriais yra tikrai menkas. Bet jei aš lyginsiuosi su jais man tai tik sukels skausmą ir kančią. Vietoj to, aš koncentruojuosi į savo progresą (10 000 eurų portfelis man yra didžiulis pasiekimas!). Mes turime kurti savo sėkmės istroriją, o ne matuotis investiciniais portfeliais su kitais.

Socialinis lyginimasis – svajonių žudikas. Toks ydingas įprotis mus tik sumenkins. Kai mes žvalgomes į kitų gyvenimas, nuvertiname savuosius. O to rezultatas, mes galime nepastebėti nuostabių galimybių.

Dabar atsipuskite ir pagalvokite apie visas gyvenimo smulkmenas, kurios jį padaro tokį nuostabų. Parodykite meilę sau. Didžiuokitės savo visomis asmenybės stiprybėmis. Jei galvosite tik apie tai ko neturite, taip ir nieko daugiau neturėsite. Šis stygiaus mąstymas paveiks visas gyvemimo sritis.

Bet jei vistiek sugalvosite lyginti save su kitais, tai geriausia lygintis su savimi! Nuolatos auginkite savo asmenybę, evoliucionuokite ir išeikite iš komforto zonos, kad taptumėte geresnė savęs versija. Mylėkite savo asmeninę istoriją ir tikėkite, kad esate teisingame kelyje.

7. Daugiau laiko praleiskite gamtoje

Ar kada pajutote tą pozityvių emocijų antplūdį, kai esate gamtoje? Kai aš išbėgu į netoli esanti parką susijungiu su gamta. Girdžiu paukščių garsus, matau lakstančias voveres, upę, medžius… Tai nuostabus būdas pajusti save ir apmąstyti kas man svarbu.

Kartais mes pamirštame gamtos jėgą, kuri suaktyvini visas mūsų jusles. Gylus kvėpavimas grynu oru ir žemės pojūtis po kojomis, primena mums šio gražaus pasaulio mažyčius stebuklus, kuriuos laikome savaime suprantamais.

Daugybę tyrimų nustatė, kad buvimas gamtoje, gyvenimas šalia jos ar net gamtos žiūrėjimas paveiksluose ir vaizdo įrašuose gali turėti teigiamos įtakos mūsų smegenims, kūnui, jausmams, mąstymo procesams ir socialinei sąveikai. Lietuvoje tokia graži gamta, mėgaukimės ja!

Kai mes branginsime šiuos smulkius dalykus, tada mes pajusime pilnatvę ir gyvenimo prasmę.

Kartais kelionė daug svarbesnė, nei pats jos tikslas. Aš jus skatinu būti atidesniems ir daugiau dėmesio skirti gyvenimo smulkmenoms. Vieną dieną jus suvoksite, kad jos ir buvo tie didieji jūsų gyvenimo momentai.