Knygos pakeitusios mano mąstymą apie asmeninius finansus
Knygų skaitymo įprotis išsiugdytas per pastaruosius metus man padėjo suprasti „pinigų žaidimo” taisykles. Suformavo ilgalaikio investuotojo mąstysena. Suvokiau kas yra aktyvai ir jų svarbą. Šių knygų pagalba žvilgtelėjau į finansus iš kitos perspektyvos.
Aš tikiu, kad geriausias būdas kontroliuoti finansus yra investavimas į save. Finansinis raštingumas sukuria finansinį saugumą. Vaikystėje mano šeima turėjo problemų su pinigais. Tai suformavo nepritekliaus mąstysena. Šeimos finansinės problemos sukūrė pasąmonėje paradigmą, kurioje pinigai asocijuojasi su skausmu.
Pradėjęs dirbti pastebėjau, kad ši paradigma neleido pritraukti daugiau turto ir jaustis finansiškai saugiu. Vis dėlto pakeitęs savo gyvenimo būdą (atsikratęs žalingų įpročių: rūkymas, alkoholio vartojimas, kompiuteriniai žaidimai ir t.t), atsirado noras šviestis asmeniniuose finansuose.
Šios negatyvios paradigmos apie pinigus mums pasako: kas yra pinigai, koks jų vaidmuo, ką mes su jais galime daryti ir ko ne. Toks vaikystėje suformuotas mąstymas stipriai įtakoja svarbius finansinius sprendimus mūsų pilnametystėje.
Aš finansinių žinių semiuosi iš milijonierių ar milijardierių, kurie parašė knygas šia tema. Asmeninių finansų knygos padės pamatus jūsų finansiniai sėkmei.
Taigi pasidalinsiu man didžiausią įtaką padarusiomis knygomis. Tikiuosi jos suformuos įpročius, kurie padės jums siekti ilgalaikės sėkmės, turto ir gausos gyvenime.
1. „Turtingas tėtis, vargšas tėtis” Robert T. Kiyosaki
Šioje knygoje Robert T. Kiyosaki dalinasi istorija apie savo turtingą ir vargšą tėtį. Jo biologinis vargšas tėtis turėjo įsitikinimus, kad reikia baigti mokyklą, įgyti gerą išsilavinimą ir dirbti iki pensijos.
Jis taip pat mokėsi iš turtingo tėčio, kuris buvo jo vaikystės draugo tėtis. Jis įskiepijo Robertui mąstymą, kad reikia kurti nuosavą verslą, kuris sukurs finansinę gausą. Knygoje mokomi pagindai apie aktyvų ir pasyvų reikšmę.
2. „Sveiko proto investavimas” John C. Boogle
Ši knyga jus supažindis su indeksiniais fondais. Joje daug gilių įžvalgų ir praktinių patarimų. Ji taip pat iš esmės pakeis jūsų mąstymą apie investavimą. John C. Boogle įdėjų pagrindu susikūrė atskira investavimo industrija – ETF fondai.
3. „Pinigų srauto kvadrantas” Robert T. Kiyosaki
Šią knygą rekomenduočiau skaityti po „Turtingas tėtis, vargšas tėtis”. „Pinigų srauto kvadrante” pasakojama apie skirtingus kvadranto sektorius: darbuotojų, save įdarbinančių – laisvai samdomų specialistų, verslininkų ir investuotojų. Taip pat joje skatinama keisti „nuo algos iki algos” gyvenimo būdą.
4. „Atsitiktinis klaidžiojimas Volstrite” Burton G. Malkiel
Ši knyga man suformavo ilgalaikio investuotojo mąstyseną ir sulaikė nuo spekuliavimo pagundų. Joje aprašoma, kaip dauguma aktyviai valdomų fondų nesugeba pralenkti rinkos vidurkių. Knygoje daugybe faktų, pavyzdžių ir skaičių, bet knyga skirta būtent neturintiems specialaus finansinio pasirengimo ir duoda praktinius patarimus apie tai, kas veikia ir kas ne.
5. „Jūsų kaimynas milijonierius” Thomas J. Stanley ir William D. Danko
Dauguma žmonių klaidingai įsivaizduoja, kaip gyvena milijonieriai. Jie – konservatyvus su pinigais ir gali atrodyti neišskirtiniai, kaip kad jūsų kaimynas. Man šioje knygoje įsimintiniausia vieta, kad turtingi žmonės sudarinėja biudžetus, bei planuoja savo išlaidas.
Kuo labiau būsite finansiškai raštingi, tuo daugiau pinigų turėsite. Bet atminkite, svarbu imtis veiksmų ir panaudoti informaciją kurią perskaitėte. Taip paruošite save finansinei sėkmei ir gausai ilguoju laikotarpiu.
Taigi kokia bus jūsų pirmoji knyga?