Trys pavojingiausi žodžiai

HomoDeus/ 14 birželio, 2021/ Mąstysena

„Aš žinau tai..” – tai trys patys pavojingiausi žodžiai, kurie mums neleidžia siekti sėkmės. Pasitikėjimas savimi yra vienas iš svarbiausių charakterio bruožų, kuriuos reikia išsiugdyti. Bet kai jis perauga į aroganciją, žmogus tampa siaurų pažiūrų.

Pasitikintis savimi žmogus sakys: „Aš galiu tai padaryti!”, o arogantiškas asmuo: „Tik aš galiu tai atlikti!”. Kai sėkmė jums vis dažniau šypsosis, reikia būti atsargiems ir neišpūsti savo ego. Nes kitu atveju, tai taps didžiausia klūtimi asmenybės tobulėjimui. Jei manysite, kad jus viską mokate ir žinote apribosite savo galimybes daugiau išmokti.

Pamąstykite, kada ištarėte šiuos žodžius ir kokios buvo to pasekmės. Kai aš sužinojau apie investavimą ir papasakojau savo šeimai kokia tai nuostabi įdėja, pokalbiai baigdavosi pajuoka ir ginčais. Vienas iš mano šeimos narių man sakydavo: „Univesiteto ekonomikos dėstytojas nuolat kartodavo, kad tik verslininkai ir milijonieriai gali investuoti!”. Aš negalėjau įrodyti, kad šį suformuota paradigma yra klaidinga. Tačiau, kai pasiekiau 10 000 eurų investicinį portfelį mano avantiūra nebeatrodė tokia absurdiška.

Aš įsitikinęs, kad mes nežinome nieko, kol patys to nepadarėme. Reikia tai patirti savo kailiu, nes žinios tik potencialas.

Sėkmė dažnai susuka žmonems protus. Kuklumas yra svarbus komponentas norint to išvengti. Tai reiškia išlikti savimi, tuo pat metu aroganciją atmetant į šalį. Turite suprasti, kad visada galite išmokti kažko naujo. Ir nesvarbu kiek jus pasiekėte gyvenime išlaikykite savo protą atvirą naujovėms. Priimkite informaciją ir neskubėkite jos atmesti.

Būdami siaurų pažiūrų sakysite: „Aš jau viską žinau”. Aš visada stengiuosi išmokti kažko naujo. Mokinkytės iš kitų jūsų vertybes atitinkančių asmenybių. Kaip tik neseniai žiūrėjau 3 valandų tinklalaidę kurioje dalyvavo Vitalik Buterin „Etherium” kriptovaliutos kūrėjas. Po šių didelių kriptovaliutų vertės kritimo, man jų ateitis atrodė miglota. Bet po tos tinklalaidės Vitalik papasokojo kiek daug pritaikymo galimybių turi ši turto klasė. Mano supratimas apie kriptovaliutas prasiplėtė ir įgavo naują perspektyvą.

Neleisk ego ir arogancijai trukdyti

Kai esate pasiekę aukštą lygį .001% augimas turi didelę įtaką. Prisimenu skaičiau istoriją, kai Kobe Bryant nuvažiavo į Nike būstinę ir paprašė padaryti mažyti bato pakoregavimą susijusiu su svoriu. Nike darbuotojai buvo suglumę, kai išgirdo šį prašymą, nes dėl tokio iš pažiūros nereikšmingo pokyčio jokios realios naudos. Bet šiam aukščiausio meistriškumo krepšinio genijui, tai buvo tas .001% pokytis kuris jam galėjo suteikti pranašumą prieš kitus. Net ir patys geriausi pasaulyje ieško būdų, kaip tobulėti ir augti. Jie neleidžia savo ego ir arogancijai trukdyti išmokti naujų dalykų.

Ši istorija mus pamoko, kad visada galime rasti vertės nors atrodo, kad viską žinome. Niekada nesakykime tų trijų pavojingų žodžių „Aš žinau tai…”, nes tai visiška nesamonė. Visada galime atrasti naujų dalykų, jei tik esate atviro sąmoningumo. Jei būsite siaurų pažiūrų nematysite nuostabių galimybių nors jos jums tiesiai prieš nosį.

Taigi būkime atviri įdėjoms. Tai man padėjo pakeisti gyvenimą, kaip ir žmonėms visame pasaulyje. Tiesiog neleiskite arogancijai stabdyti mokymosi proceso. Ieškokite tų mažų pokyčių, tų mažų idėjų ir koncepcijų, nes tai gali pakeisti viską iš esmės.