Investavimas į nekilnojamą turtą

HomoDeus/ 24 kovo, 2020/ Asmeniniai Finansai

Visada norėjau įtraukti nekilnojamo turto į savo investicinį portfelį. Bet galimybės nebuvo. Pasinaudoti paskola pirkti būstą nuomai – atrodė rizikinga. Juk nieko neišmanau apie šią sritį. Ir be to ši turto klasė užimtų per didelę dalį mano portfelyje.

Spresti šiai problemai naudoju REIT (real estate investment trust). Šis fondas – tai atskira organizacinė forma, kuri savo esme labai panaši į mokesčiams optimizuotą nekilnojamojo turto fondą, tik jais dažniausiai prekiaujama biržoje.

REIT gali investuoti tik į nekilnojamąjį turtą (tiek tiesiogiai, tiek ne), kuris gali būti bet kurios paskirties: komercinis, gyvenamasis, gamybinis, poilsio, ar žemės ūkio žemė. Dalis tokių fondų investuoja tik į išvystytus objektus su nuomininkais bei stabiliu pajamų šaltiniu, tuo tarpu kiti perka sklypus, ruošia juos statyboms, o užbaigtus projektus su nuomininkais ar be jų parduoda kitiems investuotojams.

Baltic Horizon Fondas

Vis didėjant pasaulinei vertybinių popierių įsigijimo mokesčių mažinimo tendencijai ir Swedbank pakoregavo savo kainyną. Dabar investavimas į Baltijos šalių akcijas – nemokamas. Todėl atsirado galimybė nemokamai įsigyti Baltic Horizon REIT!

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl aš renkuosi REIT yra nekilnojamo turto administravimas (nereikia ieškoti nuomininkų, renovuoti būsto, spręsti problemų susijusių nuomininkais). Baltic horizon dividendus (nuomą) išmoka kas tris mėnesius. Daugiau informacijos analizei rasite puslapyje https://www.baltichorizon.com/ ir https://www.nasdaqbaltic.com/lt/

Kaip įsigyti REIT vienetų

Norint įsigyti Baltic Horizon Fondo vienetų reikės atsidaryti vertybinių popierių saskaitą Swedbanke.

Pirkdami akcijas nepamirškite nustatyti ribinę kainą, nes kitu atveju brokeris nupirks rinkos kaina.

Aš įsigijau 277 akcijas šio REIT. Planuoju, kad Balric Horizon Fondas užims 10% mano investicinio portfelio. Tol kol atsiras galimybė įsigyti mažais komisiniais kitų pasaulio REIT.

Šio finansinio produkto privalumai:

Nereikalauja laiko nekilnojamo turto valdymui ( REITs leidžia vidutiniam investuotojui įsigyti komercinį nekilnojamąjį turtą ir jo administarvimą patikėti profesionalams). Nuoma mokama dividendais ( Fondo valdytojai privalo dividendais išmokėti ne mažiau nei 90% uždirbto pelno, kas daro juos skaidresnius investuotojams). Maža koreliacija su kitomis turto klasėmis (padidina investicinio portfelio diversifikacija).

Mažėjant komisiniams mokesčiams smulkieji investuotojai vis daugiau turi priėjimų prie skirtingų investicinių produktų. Pasinaudokime jais kaupti turtui!

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais