Kaip kontroliuoti mintis

HomoDeus/ 30 sausio, 2020/ Mąstysena

Sąmonėje mintys kuria realybės suvokimą. Jei jos neigiamos ir trukdo džaiugtis gyvenimo malonumais, reikia tai kontroliuoti. Ar žinote kaip suvaldyti neigiamas mintis?

Šiame straipsnyje aptarsime metodus, kurie pavers mus proto valdovais.

Kas mes? Proto šeimininkai ar jo aukos

Protas nėra sukurtas tam, kad darytų mus laimingus. Smegenų veiklos tyrimai parodė, kad protas aktyviau reaguoja į neigiamus, nei į teigiamus ar neutralius vaizdinius. Dėl to, smegenyse įsijungia išgyvenimo mechanizmas, kuris mus saugo. Todėl žmonių rūšis suklestėjo! Tačiau ši sistema mus saugojo nuo mirtinų plėšrunų, kai mes gyvenome džiunglėse. Jei sutikę simpatišką moterį pakviesime į pasimatymą, bet ji atsisakys. Juk neištyks mūsų mirtis, o tik trumpam pajausime atstumimo kartelį.

Vis dėlto, mums tenka prisiimti atsakomybę už savo laimės siekį. Niekas už mus to nepadarys, tik mes patys! Laimė pirmiausia sukuriama žmogaus viduje, tik po to ji pasklinda po pasaulį. Įsivaizduokite, kad mintys, tai laivo sargas, kuris mus saugo nuo išgalvotų pavojų.

Kaip ir sargas, mintys visada perspės mus apie netikrus pavojus kurie gali sudrumsti žmogaus komforto zoną. Bet juk mes esame gyvenimo kapitonai! Negalime atiduoti laivo kontrolės mintims, nes nuklysime nuo savo norimo sėkmės kurso.

Meditacija – proto ramybė

Jei esate meditavę, žinote, kaip sunku nuraminti protą nuo minčių trukšmo. Žmonės pradėję praktikuoti meditaciją, klaidingai mano, kad reikia visas mintis pašalinti ir apie nieką negalvoti. Pirmiausia jums reikia tapti minčių stebėtoju, o ne prisirišti prie jų.

Mintys praneša kas negerai ir ko trūksta. Jų tikslas, nėra žmogų padaryti laimingu ir sėkmingu. Todėl būtina suprasti, kaip veikia protas, kuris generuoja šias mintis. Sąmonė kuria istorijas, kurios silpnina asmenybę (niekada nepasieksiu savo svajonių, esu nevykėlis, niekada nesukursiu sėkmingo verslo, esu drovus, dėl to nesusirasiu antrosios pusės). Visos šios istorijos kuriamos minčių, kad apsaugotu mus nuo tariamo skausmo. Tačiau norint pasiekti daugiau gyvenime reikia neprisirišti prie jų.

Mes nesame mūsų mintys! Kai tai suprasite, perimsite gyvenimo kontrolę į savo rankas. Arba pasiduosime minčių įtakai, arba kursime savo laimę nepriklausomai nuo jų.

Taip pat mintys blokuoja laimės jausmą, kurį atrandame ne praeityje ar ateityje, o dabartyje.

Depresija – mintys apie praeitį.

Nerimas – mintys apie ateitį.

Laimė – mintys apie dabartį.

Meditacija sujungia mintis su šiuo momentu, kuriame tiek daug meilės, džiaugsmo ir laimės.

Padarykite meditaciją viena iš jūsų asmenybę stiprinančių įpročių! Atlikite 30-ties dienų iššukį medituoti kiekvieną dieną. Į pagalba galite pasitelkti omvana programėlę, pats ją naudoju. Pažadu, kad šis įprotis atneš teigiamų pokyčių kiekvienoje gyvenimo srityje: sveikata, santykiai ir asmeniniai finansai.

Ar pasiruošę tapti minčių valdovais?

Šis momentas yra viskas ką turite. Garantijų nėra, kad rytojus išauš! Kvėpuokite, nusiraminkite, ir tikėkite, kad gyvenimą valdote patys, o ne plaukiate minčių srauto nešami.