Procesas prieš rezultatą
Žmonės dažnai emociškai prisiriša prie rezultatų, kurių nori pasiekti. Šiame įraše aptarsime kokias problemas iššaukia tokia mąstysena.
Susitelkti į konkretų rezultatą yra gerai, tačiau emociškai prisirišti prie jo nereikėtų. Jei negauname ko norime – pasekmės dažniausiai būna liūdesys, neviltis ir pradėtų darbų neužbaigimas. Tokius žmonės vadiname diletantais. Jie tikisi greito rezultato ir savo sėkmę matuoja vien tik jais. Jeigu norimo tikslo procesas ilgai užtrunka, diletantai pasiduoda ir ieško kito trumpesnio kelio.
Kad ir kokio tikslo siekiate, visada yra procesas kurį reikia pereiti. Žinoma pirmiausia jums reikia tam tikrų įgūdžių ir įpročių, norint siekti rezultatų. Tačiau dažnai pats procesas nuvertinamas, nes jis vyksta lėtai. Taip pat jo metu pasitaiko klaidų ir nesekmių, kurios gali sumažinti motyvaciją. Bet jei įvaldysite patį norimo rezultato procesą, jį galėsite pakartoti vėl ir vėl. Jūs išmokstate pasigaminti meškerę, kuria galėsite žvejoti auksines žuveles.
Tarkime sugalvojote nusipirkti nekilnojamą turtą, kurį nuomosite. Jums teks domėtis banko siūlomomis paskolų sąlygomis, bendrauti su notarais ir NT brokeriais, išsirinkti būstą kurį pirksite, derėtis su pardavėjų, gylintis į pardavimo sąlygas, skaičiuoti kokį pinigų srauta sukurs nuosavybė ir t.t.. Ir jeigu neuždirbsite iš savo investicijos procesas kurį įvykdėte yra svarbiausias. Kai planuosite įsigyti kitą nekilnojamo turto objektą jau turėsite praktikos ir žinosite į ką reikia atkreipti dėmesį norint geresnių rezultatų.
Sunku, kai procesas yra ne toks sklandus, kokio tikėjotės. Bet kiekviena klaida ar nesekmė priartina prie galutinio tikslo. Patirtis kuri įgijama asmenybę sustiprina.
Norint išmokti ko nors mažiausiai prireiks 10 000 valandų. Tai buvo įrodyta bandymuose su profesionaliais sportininkais, muzikantais ar bet kuo, kas yra talentingi. Visiems reikia praktikos. Procesą reikia kartoti tol kol jis taps jūsų dalimi. Šis principas taikomas visoms gyvenimo sritims.
„Žmogus kuris neprisiriša prie rezultato, dažniausiai jį ir pasiekia.”
Būkime kantrūs ir sutelkime dėmesį į procesą. Tokia mąstysena, visada atveda prie geriausių rezultatų.