Investavimas į NFT

HomoDeus/ 23 rugpjūčio, 2022/ Asmeniniai Finansai

Vėlai vakare apie 23 valandą gaunu pranešimą, kad Coinbase nemokmai duos mintint „Kathakali Dancers” NFT. Pagaliau turėsiu savo pirmąjį virtualų meno kūrinį. Jau seniau norėjau įsigyti kokį NFT įdomumo dėlėi. Bet peržvelgus milijonus paveikslėlių fiksuotus blokų grandinėje, azartas aprimo, kai protas nesugebėjo suprasti jų vertės.

Taigi atkakliai mintinau tą nemokama NFT kokias pora valandų, nes serveriai buvo užkaitę nuo didžiulės vartotojų bangos. Bet po vidurnakčio mano krypto piniginėje pasirodė du šokėjai.

Bet kas tas NFT?

Nekeičiami žetonai (Non-fungible tokens – NFTs) yra kriptografinis turtas blokų grandinėje su unikaliais identifikavimo kodais ir metaduomenimis, kurie juos skiria vieną nuo kito.

Kai „Kathakali Dancers” atsirado mano krypto piniginėje, šis skaitmeninis kūrinys priklauso tik man ir niekam kitam. O tai užtikrina kriptografijos technologija.

Mano NFT kolekcijos papildymas

Gavęs savo pirmąjį NFT, nusprendžiau dar įsigyti keletą. Norėjau išbandyti kiek pažengė ši technologija. Persivedžiau pinigų į savo CoinbaseWallet.

Atsidaręs Opensea puslapį pradėjau ieškoti kažko įdomesnio. Bet pamačius vėl milijonus paveiksliukų, be jokios strategijos pirkt kažką, kurio vertės nesuprantu atrodė beprasmiška.

Prisiminiau, kad kažkur esu girdėjęs apie lietuvišką The Rebels by House of Kalinkin NFT projektą. Kai atsidare CoinbaseNFT beta versija, tikrinau jo kainą, kuri buvo apie 150 dolerių už vienetą. Kas man tikrai per brangu.

Patikrinus kainas Opensea – didžiausioje pasaulio NFT prekyvietėje radau The Rebels už prieinama kainą. Įsigijau šiuos tris egezemplorius.

Nenoriu plačiai plėstis apie šį projektą, todėl detalesnę informaciją rasite apsilankę jų oficiliame puslapyje Therebels.io. Apie NFT rinką mano žinios menkos. Pasirinkau The REBELS, nes norėjau paremti/prisidėti prie lietuviško projekto sėkmės.

Įgyjau žinių, kaip vyksta šio skaitmeninio turto pirkimas (Etherium gass fees nemaži, tikiuosi situacija po perėjimo prie proof of stake pasikeis). The REBELS by house of Kalinkin tviterio paskyroje mačiau, kad projektas vis dar neapleistas ir vystomas. Kas nuteikia pozityviai.

Taigi, lauksime gerų naujienų iš šios inovatyvios ir talentingos komandos. Įdomu bus sekti, kaip keisis vertės mano turimų NFT. O apie tai sužinosite jau kituose straipsniuose.

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais.