Investavimas į startuolius. Trečias raundas

HomoDeus/ 7 rugpjūčio, 2022/ Asmeniniai Finansai

Praėjo jau daugiau, nei 2 metai nuo pirmos mano investicijos į estišką nekilnojamo turto paskolų startuolį EstateGuru per Seedrs platformą. Per šį laikotarpį į naujus projektus neinvestavau, nes reikėjo išpūsti bendrą akcijų poziciją (ETF’ų, Robur akcijų fondų ir individualių akcijų) investiciniame portfelyje.

Dalyvavau visose EstateGuru kapitalo rinkimo kampanijose. Investavau minimaliausias leidžiamas sumas (kaupiu patirtį ir rizikuoju pinigais, kurių nebijau prarasti).

Taigi, koks uždarbis po 2 metų?

Įdomu buvo stebėti akcijų kiekio ir kainos pokyčius. Po pirmo kapitalo rinkimo raundo, turėjau 0.01 akcijos. Po kurio laiko konvertavo į vieną pilną. Sekančiame raunde nominali akcijos vertė ūgtelėjo, kas padidino iki solidesnio popierinio pelno.

Trečias raundas apkarpė grąžą. Šiai dienai Seedrs portfelio vertė yra 102.14 eur. O investavau 89.4 eur ir turiu 2 akcijas šios baltijos šalių sesutės startuolio. Taigi, metinis pelningumas yra 10.64%. Kas nėra ispūdinga, kai pagrindinė mintis investuoti į tokias smulkias įmones, dėl didelio pelno. Bet aš visiškai patenkintas rezultatais. Pirmas blynas kolkas neprisvilo.

Perspektyvos ir IPO

EstateGuru auga ir plečiasi vis į didesnes Europos rinkas. Mano paskutinė paskola buvo į Portugalijoje planuojamų kurortinių namelių statybas. Jei šis verslo modelis pasiteisins ir EstateGuru startuolis sustiprės iki galimybės dalyvauti IPO (pradinio viešo akcijų platinimo). Bus įdomu stebėti proceso eigą ir kas nutiks su mano turimomis akcijomis Seedrs platformoje. Taigi, kantriai lauksime tęsinio…

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais.