Investicinio portfelio relokacija

HomoDeus/ 22 gruodžio, 2023/ Asmeniniai Finansai

Nusprendžiau stabdyti Savy investicijas. Šioje platformoje jau keletas metų savų lėšų nebeįnešdavau tik reinvestuodavau gautas palūkanas. Naudojuosi Savy nuo 2018 metų pabaigos.

Tais metais apie pigų įsigijimą akcijų ar ETF fondų galėjai tik pasvajoti. Tačiau per šį laiką investicijų pasaulis pasikeitė kardinaliai ir smulkiajam investuotojui atsivėrė daugiau patikimesnių galimybių.

Savy skolinimo platforma atlaikė pastarųjų metų ekonominius iššūkius ir beveik padvigubino mano investiciją. Bet atsiradus galimybei investuoti į ETF fondus per Interactive Brokers noriu, kad didesnės pinigų sumos dirbtų akcijų rinkose.

Nesenai gavau laišką iš Savy, kad nuo kitų metų vasario mėnesio bus taikomas 1 eur/mėn mokestis už paskolų administravimą. Tai buvo paskutinis faktorius mano apsispredimui. Be kita ko mano investavimo strategijoje P2P turėjo užimti tik apie 10% investiciniame portfelyje (kas dabar sudaro 27,42%).

Savy portfelio stabdymas ir E. taupyklė

Sugalvojau tokį veiksmų planą. Nesutikau su nauja 1 eur/mėn administravimo mokeščio sutartimi (nebegalėsiu nuo 2024 metų vasario 1 d. skolinti pinigų) ir visas gautas pajamas už paskolas pervesiu į e. taupyklę. Joje už laikomus pinigus gaunama 1.75% palūkanų. Kai susikaups 300 eurų suma, tada vieną tokia porciją pervesime į Interactive Brokers (VWCE ETF pirkimui), kitą į Inbank (terminuotas indėlis) ir t.t. Kol platformoje esantis paskolų portfelis nusinulins.

Kas toliau?

Šis sprendimas nėra pagrįstas, tuo kad Savy tarpusavio skolinimo platforma kažkuo bloga ar nepatikima. Kol man išmokės pinigus už visas paskolas praeis nemažai metų (planų pardavinėti paskolas antrinėje rinkoje nėra). Tai dar ilgai su Savy turėsime bendrų reikalų.

Paskolų klubo ir Estateguru portfelius paliksiu ramybėje. Jie sudarys tuos mano norimus 10% P2P porcijoje kartu su Savy likučiais. Taip pat nuo darbo užmokesčio kaupiamą sumą VWCE ETF pirkimui per Interactive Brokers laikysiu e. taupyklėje, nes už laisvus pinigus šiame brokeryje negaunama palūkanų.

Gyvenimas vis keičiasi ir reikia priimti jam palankius investicinius sprendimus. Visiems linksmų Švenčių!!!