Proto mankšta. Išmok groti gitara

HomoDeus/ 9 sausio, 2021/ Sveikata

Nepaisant to, iš kur kyla stresas, jis kaupiasi ir neigiamai veikia mūsų gyvenimus. Yra daugybę būdų, kaip kovoti su juo. Galima išsikalbėti su jums artimu žmogumi, sportuoti ar medituoti. Bet ar žinojote, kad muzikos klausymasis ir grojimas, taip pat yra veiksmingas būdas mažinti tuos neigiamus jausmus?

Štai keletas privalumų, kuriuos suteikia muzika.

Proto ramybė

Grojimas muzikos instrumentu reikalauja didžiulės koncentracijos ir susitelkimo. Toks susikaupimas mums leidžia būti šioje akimirkoje ir blokuoti neigiamus potyrius, kuriuos sukelia praeities klaidos ar nerimas dėl ateities. Tas sukuriamas ryšys tarp jūsų ir instrumento, įkrauna teigiamos energijos.

Atmintis

Grojant instrumentu daugėja pilkosios smegenų medžiagos. Ko pasekoje gerėja atmintis ir senstant mažiau prarandama neuronų. Jūs turite įsiminti akordus ir melodijas, kurie yra gera treniruotė protui. Jei turite problemų su atmintimi pradėkite mokintis groti muzikos instrumentu ir pajuskite pagerėjimą.

Laimėjimas

Nauji įgūdžiai suteikia jums pergalės skonį. Tas jausmas, kai įveikiate akordą ar sunkią melodiją, padidina pasitikėjimą savimi.

Stimuliacija

Kai jaučiamės prislėgti ir norime pabėgti nuo kasdieninių problemų, kaip išsigelbėjimą naudojame besaikį televizijos žiūrėjimą. Bet ar jūs tikrai nurimstate spoksodami į bevertę televizijos laidą? Geriau paimkite į rankas gitarą ir išvalykite savo protą nuo neigiamų minčių.

Socializacija

Muzika yra unikalus būdas sujungiantis žmones. Galite kartu mokintis groti instrumentais su šeimos nariais ar draugais. Taip stiprindami socialinius ryšius.

Aš groti gitara pradėjau prieš metus. Su muzikos instrumentais niekada gyvenime neteko susidurti. Bet širdyje visada kirbėjo noras įgyvendinti šią svajonę. Nusipirkęs „Washburn” akustinę gitarą, net nežinojau nuo ko pradėti. Internete sužinojau apie „Yousician” programą. Man nemokamos versijos pilnai užtenka. Visus metus, bent po 10 minučių praleidžiu prie savo naujosios proto mankštos.

„Yousician” sužavėjo mane savo paprastumu ir mokymus pateikdami, kaip žaidimą. Pasileidę programą ir paspaudę „LEARN” atsidarote pamokos. Jos skirstomos į tris kategorijas „LEAD”, „KNOWLEDGE” ir „RHYTHM”.

Galima nustatyti norimą pamokos tempą ir jis automatiškai pagreitės kiekvieną kartą kai sugrosite melodiją be klaidų. Kai jau būsite pasiruošę, laikysite egzaminą ir jei pavyks, keliausite prie kitos užduoties.

Gitarą galima suderinti programoje. Muzikos prekių parduotuvėje man pardavėjas įsiūlė elektroninį derintuvą, nors jo taip niekada nepanaudojau.

Ši proto mankšta man padeda stiprinti kūrybiškumą. Kai mano rankose gitara suskamba pasikraunu teigiama energija. Išmokęs vis naują melodiją ir sugrojęs ją puikiai pajuntu pergalės jausmą, ko pasekoje didėja pasitikėjimas savimi.

Kūną treniruojame sporto salėje kilnodami svarmenis, bet juk ir protui reikia stimuliacijos. Mano manymu, muzikos instrumentai tinka proto lavinimui. Rekomenduoju visiems, tai išbandyti! (Nors jei bučiau žinojęs, kad taip skaudės pirštus nuo gitaros stygų pradedant muzikuoti, turbūt bučiau įsigijęs pianiną…)