Tikslai iškelti, bet kaip juos pasiekti

HomoDeus/ 28 sausio, 2021/ Mąstysena

Ar kada pagalvojote, kodėl išsikelti tikslai taip ir lieka neįgyvendinti? Dažniausia to priežastis yra mūsų suformuota mąstysena.

Mano manymu, per daug susitelkiame į tikslų nusistatymą, negu kaip jų pasiekti. Tik nesupraskite klaidingai. Svarbu suformuoti savo trokštamus tikslus, bet jei jų nepasiekiame kokia iš to nauda.

Žmonės siekdami tikslo susiduria su problemomis. Šios motivaciją mažina, kol ji visiškai išnyksta. Toks procesas vadinamas „stabilizacijos etapu”.

Pasiekę „stabilizacijos etapą” – sutrinkame, ko pasekoje atsiranda delsimas, baimė, pasiteisinimai ir tingumas. Ilgainiui šis procesas kartojasi, kai siekiame kitų tikslų. Žmonės nustoja tikėti savimi dėl skausmo susijusio su nesėkmėmis.

Yra tik viena priežastis, kodėl gyvenime nepasiekėte savo tikslų. Jūs nustojote – tikėti, bandyti, tobulėti, mokytis ir imtis veiksmų. Skirtumas tarp sėkmingo žmogaus ir visų kitų yra tas, kad kai užklumpa sunkumai, jis nesustoja. Ką darai pasiekęs „stabilizacijos etapą”?

Visi susiduriame su šiuo reiškiniu. Tai vadinama gyvenimu. Tačiau šias kliūtis galima įveikti, jei tik augsite, kaip asmenybė. Stiprus troškimas yra būtinas norint pasiekti bet kokį gyvenimo tikslą.

Užuot išsprendęs savo problemas, diletantas išsikelia vis naują tikslą. Toks procesas vadinamas „blizgančių daiktų sindromu”. Jie vis bando naujus metodus, neįvaldę nei vieno iš jau naudotų. Taip niekada nieko nepasieksite!

Jie pasiduoda, kai iškyla pirmieji sunkumai. Tokia mąstysena neleidžia prasibrauti aukčiau „stabilizacijos etapo”, nors link norimo rezultato liko tiek nedaug.

Sėkmingas žmogus skirtingai negu diletantas ieško informacijos ar kompetetingų žmonių, kurie padėtų atrasti kelią link jų tikslų.

Žinoma, jus ne kartą įklimpsite į „stabilizacijos etapą”, tačiau pakeitę savo mąstymą ir įpročius žinosite kokių reikia imtis veiksmų norint iš jo ištrukti. Nebūkite diletantais! Įsipareigokite mokytis ir tobulėti visą gyvenimą. Kiekvieną dieną darykite tai kas jus prives vis arčiau prie norimo gyvenimo būdo. Neleiskite niekam jūsų sustabdyti. Pergalės priklauso atkakliausiems!