Kaip investuoti į kriptovaliutas

HomoDeus/ 12 spalio, 2020/ Asmeniniai Finansai

Noriu pasidalinti savo strategija ir vizija apie investavimą į kriptovaliutas. Gal tai padės atsakyti į klausimą ar verta turėti šio vis dar naujo investicinio instrumento savo portfelyje?

Noriu jūs įspėti, kad nesu kriptovaliutų ekspertas ir mano visų investicijų strategija yra „pirk ir laikyk”. Aš investuoju ilguoju laikotarpiu, tai čia nerasite patarimų, kaip spekuliuoti valiutomis ir uždirbti kosminių pelnų.

Kriptovaliutos – tai skaitmeninės valiutos, kurios įgauna vis daugiau populiarumo. Jos nėra prižiūrimos jokios šalies valdžios institucijų ir nėra leidžiamos centrinių bankų. O dekretiniai pinigai (Fiat money) euras, doleris ir kt. atsiradus didesniems ekonomikos sukrėtimams gali būti spausdinami milžiniškais kiekiais. Norint apsidrausti nuo valiutos nuvertėjimo aš apie 2% savo portfelio laikysiu kriptovaliuta.

Mano manymu kriptovaliutos yra labai rizikingas ir kintantis investicinis instrumentas, tačiau turintis potencialą didelei grąžai. Dėl šių priežasčių aš pradėjau investuoti į Bitcoin. Tai yra mano „kazino pinigai” kurių aš prarasti nesibaiminu.

Prieš investuodami į kriptovaliutas paklauskite savęs „Kokia pinigų suma aš galiu rizikuoti?”. Bitcoin ar kita virtuali valiuta gali tapti fenomenu ir uždirbti daug, tačiau tai vistiek labai rizikinga investicija.

Kaip jau minėjau mano investavimo filosofija „pirk ir laikyk”, todėl aš nespekuliuoju ir greitų pelnų neieškau. Aš savo pozicijas laikau ilgam laikotarpiui. Stengiuosi pritaikyti šią mąstyseną visoms savo investicijoms.

Kriptovaliutų pirkimas

Aš kriptovaliutas perku Coinbase. Tai didžiausia Bitcoin keitykla ir kriptovaliutų brokeris pasaulyje. Įkurta Brian Armstrong ir Fred Ehsram 2012 metais. Ši įmonė įsikurusi San Francisco kur yra reglamentuota ir licencijuota. Taip pat Coinbase pritraukė investicijų už daugiau negu 540 milijonų dolerių iš tokių investuotojų, kaip Andreessen Horowitz, Rabbit Capital ir NYSE.

Coinbase paprastumas puikiai tinka pradedantiesiems investuotojams. Paskyros registracija vyko sklandžiai, reikėjo nusiųsti komunalinių paslaugų sąskaitą ir tapatybės kortelės abiejų pusių nuotraukas.

Piniginės papildymui atlikau bankinį pavedimą. Taip pat išbandžiau pirkti kriptovaliutas tiesiai iš debetinės kortelės, bet transakcijos mokestis gaunasi daug didesnis. Visa išsami informacija apie transakcijų mokesčius rasite čia.

Coinbase galima įsigyti daugybė įvairių kriptovaliutų, tačiau aš lieku prie pagrindinių Bitcoin ir Etherium. Gal ateityje įtrauksiu ir kitų didinti diversifikacijai.

Kriptovaliutos turi didelį potencialą ir gali augti iki neregėtų aukštumų, tačiau reikia suprasti, kad tai ypač rizikinga investicija. Būkite sąmoningi, įsigilinkite į rizikas ir investuokite tokias pinigų sumas kurių nesigailėsite praradę.

Štai tokia mano investavimo strategija į kriptovaliutas. Atminkite, kad aš nesu profesionalas investicijų pasaulyje, tačiau gal mano patirtis paskatins žmones šviestis šioje investavimo srityje.

„Auksas – Dievų pinigai, o kriptovaliutos – tai žmonių sukurti pinigai”

Robert T. Kiyosaki

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais