Ko stiprios asmenybės nedaro
Psichinė sveikata yra vienas iš sėkmę lemančių pagrindų. Kiekvienas gebame ją išpuoselėti. Kaip kūno raumenis auginame fiziniais pratimais, taip ir protą turime stiprinti sveika mąstysena. Sąmonės ir pasąmonęs treniruotės programuos mus tapti geresne savęs versija.
Štai pagrindiniai dalykai ko nedarytų stiprios asmenybės.
Jos neleidžia praeities klaidoms ir nesėkmėms įtakoti jų ateities sprendimų
Klaidos yra neatsiejama gyvenimo dalis. Kad ir kokio tikslo siekiate, jūs neišvengsite jų. Bus atvejų kai net nepriartėsite prie išsvajotų rezultatų.
Stipri asmenybė pasimoko iš klaidų ir panaudoja jas stimului judėti pirmyn. Ji nesureikšmina nesėkmės, o įžvelgia galimybę bei įgauna patirties.
Silpnas asmuo negali pakelti nesėkmės svorio. Pervertina įvykius kurių negali kontroliuoti ir sukelia sau bereikalingą skausmą. Jis praranda pasitikėjimą savimi ir pradeda bijoti naujų veiklų. Todėl tampa savo komforto zonos įkaitu.
Jei praeityje patyrėte nesekmių, dabar laikas su jomis atsisveikinti. Jūsų nesėkmės ar traumos nenulemia ateities, nebent patys tai leistumėte. Praeitis nėra lygu ateičiai.
Keiskite savo mąstysena ir ieškokite pozityvumo įvairiausiuose gyvenimo išbandymuose. Negyvenkite vien tik problemomis. Daugiau koncentruokitės į tai ka galite keisti ar kontroliuoti ir judėkite pirmyn!
Jie nevaidina aukų
Sąmoningi žmonės prisiima atsakomybę už save ir savo pasirinkimus. O silpnesnieji kuria dejonių istorijas ir vaidina aukas. Dėl savo asmeninių problemų kaltina kitus žmones ir aplinkybes.
Todėl šie žmones vis neša problemų ir dejonių bagažą į ateitį kartu su savimi.
Kita vertus, stiprios asmenybės supranta, kad kuo greičiau prisiims atsakomybę už savo gyvenimą, tuo jie taps laimingesni bei sveikesni.
Tyrrimais nustatyta, kad teigiamos emocijos mus daro sveikesnius. Dr. Laura Kubzansky teigimu asmenys su didesne emocine energija sumažina širdies ligų riziką palygnus su mažiau emocijas išreiškiančiais žmonėmis.
Nebūkite aplinkybių auka! Susiimkite, nuvykite neigiamas mintis ir pasiteisinimus. Prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą.
Viktor Frankl kartą sakė: „Kai negalime pakeisti rezultato, tenka keistis patiems”.
Jie neapsupa savęs neigiamais žmonėmis
Neigiami žmonės surbia jūsų gyvastį (emocinę ir psichinę energiją). Todėl stiprios asmenybės sąmoningai atsirenka su kuo praleisti savo laiką.
Vienas iš gyvenimo dėsnių – su kuo praleidžiate laiką, tuo ir tampate. Ar jūsų draugai padeda augti ar tempia jus žemyn? Jei atsakymas yra antrasis, tai tada reikia ieškoti naujų draugų.
Silpni žmonės įsileidžia į savo gyvenimus toksiškos energijos, nes nesugeba užsibrėžti sveikų ribų. Ši energija drastiškai veikia mūsų fizinę, psichinę ir finansinę gerovę.
Psichologiškai stiprios asmenybės netoleruoja tokio antrarūšio elgesio ir negatyvumo. Jie žino ribą kurios negalima peržengti ir pasako „NE” jei kažkas nepadeda jiems augti ar tobulėti.
Stiprios asmenybės neteisia savęs ir kitų
Jie neisivelia į dramas. Stengiasi mažiau girti save ir apkalbėti kitus. Šie žmonės ieško gerumo bet kokioje situacijoje.
Norman Vincent Peale kartą pasakė – „Kai tikitės geriausio, savo sąmonėje paskleidžiate magnetinę energiją, kuri veikiama traukos dėsniu atneša mums tai kas geriausia”.
Jei svarstote, kodėl jūsų gyvenimas dabar toks komplikuotas, tiesiog pastebėkite į ka koncentruojate mintis. Jei tik mąstysite apie blogus dalykus ir visada dejuosite, vis daugiau neigiamumo pritrauksite.
Stanfordo universiteto tyrimai nustatė, kad žmonės kurie pastoviai skųndžiasi ir verkšlena sumažina hipokampą, tai smegenų sritis atsakinga už problemų sprendimą ir kognityvines funkcijas.
Atsargiai naudokite žodžius. Jie formuoja realybę aplink jus!
Psichologiškai stiprūs žmonės netinginiauja
Jie yra disciplinuoti ir nemeta pradėtų darbų. Neieško greito pasitenkinimo ar malonumų, o mąsto ilguoju laikotarpiu ir žingsnis po žingsnio juda pirmyn.
Silpniesiems disciplina – nepasiekiams tikslas, nes jie nesugeba valdyti savo emocijų ir mąstysenos. Gyvendami komforto zonoje neauga kaip asmenybės.
Viskas ko trokštate gyvenime yra už komforto zonos ribų. Netgi yra tyrimų kurie įrodė, kad peržengus šias ribas padidėja produktyvumas, kūrybingumas ir gebėjimas tvarkytis su netikėtais pokyčiais.
Kai gyvenime atsitinka krizė ar problema, stiprios asmenybės nesuklumpa, o imasi ryžtingų veiksmų.
Būti produktyviu ir disciplinuotu yra svarbus įgūdis, todėl aš esu ryto ritualo entuziastas. Kai pradedate dieną proaktyviais veiksmais, tai paruošia jus sėkmės keliui kiekvienoje gyvenimo srityje.
Tai pagrindiniai dalykai ko nedaro psichologiškai stiprios asmenybės. Nebūkite diletantais! Keiskite savo mintis ir ugdyktes sveikus įpročius.