Krypto debetinė kortelė

HomoDeus/ 27 kovo, 2023/ Asmeniniai Finansai

Investuodamas į krypto visada susimąstydavau, o kaip reikės išsigryninti??? Planavau, kad šių investicijų ilgai neliesiu ir per tą laiką kryptovaliutos turėtų integruotis į tradicinę finansų sistemą, ko pasekoje jomis bus galima atsiskaityti parduotuvėse ar išsiimti grynuosius bankomatuose. Ką gi, ta diena atėjo!

Ateitis jau čia…

Coinbase programėlėje pastebėjau, kad galima užsisakyti fizinę debetinę kortelę (nors jungiantis per kompiuterio naršyklę tokios opcijos nėra). Tai mane suglumino. Ar turi palaikymą Lietuvoje ši paslauga?

Po poros savaičių į pašto dėžutę gaunu laišką. Buvau visai pamiršęs apie savo užsakymą… Praplėšiu ir jame randu krypto kortelė.

Persivedžiau 20 eurų pabandymui, kuriuos iškeičiau į USDC (Coinbase Stablecoin). Pirmas bandymas vyko parduotuvėje atsiskaitant už produktus, bet įvedus pin kodą rodydavo, kad neteisingas. Ech, šiek tiek nusiminiau, pirma mintis – neveikia.

Antras bandymas Swedbank bankomate. Idedu, priimė… Įvedu pin kodą, patvirtino. Pasirenku 10 eurų sumą, bankomatas pradeda dirbti ir po kelių sekundžių pamatau savo USDC iškeista atgal į eurus fizine forma. Bingo!

Naudojant Coinbase stablecoin USDC netaikomi jokie transakcijų mokesčiai ir papildomai už jį mokama 1% palūkanų.

Krypto pasaulis vis labiau pasiekiamas tradicine finansų sistema, nors turiu pripažinti, kad kryptovaliutų raketą skrendančią į mėnulį stipriai papurto turbulencijos. Tačiau su kiekviena inovacija atsiveria naujos galimybės. Pasinaudokime jomis kurti finansinį turtą!