Valia prieš troškimą. Kaip išlaikyti motyvaciją

HomoDeus/ 6 balandžio, 2023/ Mąstysena

Šiek tiek atsipūskime nuo investicijų pasaulio ir palyginkime, kuo skiriasi valia nuo troškimo.

Valios jėga padeda atlikti nemėgstamus darbus ar formuoti naudingus įpročius. Tačiau ši vidinė jėga pareikalauja daug pastangų ir energijos. Prievarta stumti save iš komforto zonos.

Tačiau problema tame, kad valią išlaikyti ilguoju laikotarpiu yra sudėtinga. Perdegame ir visi užsibrėžti tikslai nustumiami į šalį.

Priešingai, troškimo jėga mus verčia norėti daryti dalykus. Jis mus natūraliai traukia link norimo rezultato ir suteikia energijos. O tai – raktas į sėkmę.

Bet, kaip priversti save norėti daugiau iš gyvenimo???

Norint judėti pirmyn ir daryti dalykus, reikia juos pamilti. Užkurti aistrą ir sujungti malonias emocijas su atliekama veikla.

Aš investuodamas žinau, kad kuriu sau ir savo šeimai finansinį saugumą, todėl man nėra sunku 10-20% procentų atsidėti nuo atlyginimo. O dalindamasis šia kelione su tinklaraščio skaitytojais motyvuoju save ir toliau rašyti straipsnius.

Man nereikia valios jėgų, nes aš mėgstu šią veiklą. Koncentruojuosi ties teikiama nauda ir patirtimi, o ne į neigiamus dalykus (finansų rinkų recesiją ar į tinklaraščio skaitytojų mažėjantį aktyvumą).

Sigmund Froyd išvystė įdėja pavadinta The Pain Pleasure Principle. Pagal šią teoriją žmonės ką nors daro, tik dėl troškimo gauti malonumą ar kad išvengtų skausmo. Nors sutelkiu dėmesį į visą teigiamą naudą, kurią gaunu užsiimdamas tam tikra veikla, bet taip pat galvoju apie pasekmes jei to nedaryčiau.

Pavyzdžiui, kiek skausmo man sukeltų ryto ritualo neatlikimas. Būčiau prastos fizinės formos, užkluptų ligos, motyvacijos trūkumas, tikslų neturėjimas, disciplinos neūgdymas ir t.t. Būtent tokia mąstysena mane traukia link išsikeltų tikslų bei svajonių įgyvendinimo.

Išmokime mylėti savo veiklas ir gyvenimas taps žymiai lengvesnis…