Pirmiausia – susimokėk sau

HomoDeus/ 16 gegužės, 2020/ Asmeniniai Finansai

Vienas svarbiausių įpročių kurį turite išsiugdyti yra „Pirmiausia – susimokėk sau“. Visi turtuoliai naudoja šį bazinį finansų principą. O jūs?

Dauguma mano pažistamų gyvena visiškai priešingai. Jie neatsideda pinigų turto kaupimui. Kai gauna atlyginimą pirmiausia apmoka sąskaitas, paskolų įmokas ir pragyvenimo išlaidas. Todėl mėnesio pabaigoje jiems lieka labai mažai pinigų arba išvis nieko. Tokie žmonės gyvena nuo algos iki algos ir nesirūpina savo ateitimi.

Kiek pinigų skirti?

Asmeninių finansų knyguose dažniausiai nurodoma skirti ne mažiau 10% nuo uždirbamų pajamų. Aš skiriu 30% (20 % – investicijoms ir 10% – „Nenumatytų išlaidų fondui“).

Sumokėdami sau bent 10% nuo gaunamų pajamų ir investavę tuos pinigus, pasinaudojate sudėtinės grąžos stebuklu, kuris įvyksta ilguoju laikotarpiu.

Dar karta prisiminkime ką sakė genijus Albertas Einšteinas:

„Sudėtinė grąža yra aštuntasis pasaulio stebuklas. Tas, kuris tai supranta, uždirba … Tas, kuris ne, moka … “.

Pritaikęs finansinį principą „Pirmiausia – susimokėk sau“ per metus sukaupiau virš 5000 eurų. Žmogui kuris gyveno nuo algos iki algos visai neblogas pasiekimas! Mano investicijos uždirba, net tada kai aš miegu. Visas palūkanas ir dividendus kuriuos gaunu reinvestuoju ir taip kuriu sudėtinę grąžą.

Svarbu, kad pradėtumėte kuo ankščiau, tada gausite didžiausią naudą iš sudėtinių palūkanų!

Žmonės man dažnai sako, kad negali sutaupyti nei euro. Sumažinus išlaidas viskas įmanoma. Man pradžia buvo nelengva. Bet dabar „Pirmiausia – susimokėk sau“ principas tapo mano gyvenimo dalimi ir grižti prie „nuo algos iki algos“ gyvenimo stiliaus atrodo absurdiška.

Sudėtinės palūkanos – kas tai?

Tarkime, investavote 10.000 Eur ir turite 10% metinę investicijų grąžą.

Taigi, po pirmųjų metų bendra jūsų turimo kapitalo vertė bus: 10.000 Eur + (10% * 10.000 Eur) = 11.000 Eur. Uždarbis pirmais metais sudarys 1.000 Eur.

Po antrųjų metų, skaičiuojant tuos pačius 10% metinių palūkanų (sudėtinių), skaičiuojame ne tik nuo pradinių 10.000 Eur, bet ir nuo pirmų metų palūkanų. Bendras kapitalo dydis nustatomas taip: 11.000 Eur + (10% * 11.000 Eur) = 12.100 Eur. Taigi, uždarbis antrais metais jau yra 1.100 Eur.

Po trečiųjų metų jau skaičiuosime 10% grąžą nuo 12.100 Eur ir gausime 10% nuo šios sumos, t.y. 1.210 Eur.

Plačiau: https://www.vz.lt/rinkos/2018/06/10/8-aspasaulio-stebuklas-kuriuo-pasinaudoti-gali-kiekvienas#ixzz6MaqlLvEj

Kur turėtumėte investuoti?

Labai svarbus klausimas, tačiau aš jo negaliu atsakyti kiekvienam invidualiai. Visi mes skirtingi ir riziką toleruojame nevienodai. Tačiau mano straipsniuose apie asmeninius finansus galite susidaryti vaizdą kokie finansiniai instrumentai pasiekiami Lietuvos gyventojams.

Svarbiausia yra PRADĖTI!