Kaip motyvuoti save sportuoti

HomoDeus/ 4 birželio, 2020/ Sveikata

Sveikata yra didžiausias turtas. Kas iš to jei turėsite krūvas pinigų, bet neturėsite energijos gyvenime. Vykstant Covid – 19 pandemijai dar svarbiau stiprinti savo imunitetą. Subalansuota mityba ir sportas puikiai tinka siekiant šio tikslo. Bet dažnai mes visi susiduriam su motyvacijos trūkumu. Kaip spresti šią problemą?

Aš naudoju išmaniasias technologijas motyvuoti save ir sekti progresą. Yra du tipai motyvacijos: išorinė ir vidinė. Straipsnyje alkoholio vartojimo žąla minėjau, kad atsisakius žalingų įpročių atsirado gyvenime tuštuma, kurią užpildžiau sportu. Tačiau pasiekęs išorinį tikslą numesti 10 kg, vėl nustojau sekti ką valgau ir kiek sudeginu kalorijų sportuodamas. Kilogramai pradėjo grižti atgal. Kad to išvengtume reikia išsikelti vidinį tikslą!

Mano vidinis tikslas yra jaustis energingam, pozityviam ir laimingam. Įsivaizduokime, kad mūsų kūnai, kaip prabangūs sportiniai automobiliai. Juk nepilsime į jį prastos kokybės degalų! Tas pats ir su mūsų organizmu, turime juo rūpintis ir valgyti tik kokybišką ir subalansuota maistą. O apie alkoholį ir rūkymą išvis jokių minčių negali būti. Norint siekti geresnių rezultatų jūsų kūnas ir protas turi veikti nepriekaištingai!

Apple 3 kartos išmanusis laikrodis

Prieš pora metų įsigijau „Apple” išmanujį laikrodį. Kai žiūrėjau jo apžvalgas labai patiko „žiedų” įdėja.

Trijų žiedų užpildymas tarsi žaidimas. Pirmasis raudonas – sudegintos kalorijos, antrasis žalias – kiek laiko sportuojate, o trečiasis mėlynas – primena, kad reikia atsistoti ir pasivaikčioti, jei perilgai užsisėdėjote.

Šis „žiedų užpildymo” žaidimas mane motyvuoja kiekvieną diena bent pusvalandį sportuoti. Už atliktas užduotis gaunami apdovanojimai.

Taip pat yra mėnesio ir specialių – vienetinių iššūkių.

Yra pigesnių alternatyvų „Apple” laikrodžiui, kaip Xiaomi Mi band ar Samsung Gear watch. Bet aš jų nesu išbandęs, tai rekomenduoti negaliu.

„Strong” ir „Lifesum” programėlės

Svarmenų kilnojimas man labai nuobodus užsiėmimas, tačiau atradus „Strong” progemėle viskas palengvėjo. Gyvendamas mažame miestelyje neturiu galimybės lankytis sporto klube. Todėl turiu nusipirkęs svarmenų baziniams pratimams.

„Strong” programėle puikiai veikia mano išmaniajame laikrodyje ir gali sekti treniruotes. Jos atvaizduojamos raudonajame ir žaliajame žiede. Suvedęs savo treniruočių programą galiu nustatyti laiką poilsiui tarp pratimų, kuriems pasibaigus laikrodis praneša, kad reikia atliktį kitą.

„Lifesum” naudoju sekti kiek suvalgau maisto ir išgeriu vandens.

Sveikata – didžiausias turtas

Sportuojant organizme išsiskiria hormonai, kurie mus daro pozityvesnius ir suteikia laimės jausmą. O kokybiškas maistas ir miegas suteikia energijos. Atminkite per savaitę pasikeičia visos mūsų kūno ląstelės. Norint, kad ląstelių kopijos būtų sveikos reikia atsisakyti žalingų įpročių bei nesveiko maisto. Ką valgote iš to ir esate sudarytas!

Kūnas tai šventovė, gerbkime jį!