Kaip nugalėti tinginystę
Tinginystė – atidėliojimo forma, kuri sukuria komforto zoną. Nuo blogų įpročių geriausia gintis įvairove. Peržengdami savo komforto zonos ribas, kaskart paūgėjate kaip asmenybė. Užuot mėginę pakeisti aplinką, keiskitės pats ir pajuskite plūstelint laimę.
Tik įmantis veiksmų galima keisti gyvenimo būdą, užuot galvodami, kad viskas susitvarkys savaime. Plaukimas pasroviui pokyčių neatneša.
Kaip jaučiatės, kai atidėliojate veiksmus, kurie yra svarbūs kuriant nuostabų gyvenimą? Spėju, kad atsiranda kaltės jausmas.
Be pasitikėjimo savimi, nepatikėsite, kad galite imtis sėkmingų permainų. Tas vidinis konfliktas, sukuria sumaištį ir neveiksnumą. Taigi pakeisti tingumą į produktyvumą prireiks trijų žingsnių.
1. Vizija kuri jaudina
Ar turite vizija, kaip atrodytų jūsų svajonių gyvenimas? Jei ne, tai dabar pats laikas sukurti ją. Tai motyvuos imtis veiksmų kiekvieną dieną ir nukreips gyvenimą tinkama linkme. Jei neklausite savęs „kodėl man reikia imtis šių veiksmų?” vėl ir vėl pakliusite į tingumo spąstus.
Jūsų gyvenimo vizijos jaudulys natūraliai ves link jos įgyvendinimo. Tyrimai rodo, kad troškimų vizualizavimas padidina teigiamas emocijas ir laimės jausmą. Kai turėsite tikslą ir nebereikės klausti savęs „kodėl aš tai turiu padaryti?”, efektyviau išspresite problemas. Tinginystė dings iš jūsų žodyno.
2. Skausmas ir malonumas
Tingumas atsiranda, kai žinote kad reikia imtis veiksmų. O jie stipriai asocijuojasi su skausmu ir nemalonumu. Todėl nenorite palikti komforto zonos. O malonumą naudojate atsitraukimui nuo pokyčių (besaikis laiko praleidimas prie kompiuterinių žaidimų, televizijos žiūrėjimas ar alkoholio vartojimas). Norint tai pakeisti turite sujungti šiuos jausmus su pasekmėmis. Skausmą sujungti su tingumu, delsimu ir asmenybės augimo stabdymu. Dažnai žmonės prisigalvoja istorijų, kodėl jie negali keistis ir siekti savo svajonių. Sakydami, kad nuo rytojaus imsis veiksmų ar pokyčių, tik apgaudinėja save. Rytojus niekada neišaušta. „Rytojaus sindromas” sukaupia tiek daug problemų, kad pasiekiate dugną ir vistiek tenka imtis permainų. Nelaukite to!
Jei šiuo metu kenčiate nuo tingumo, kokios bus pasekmės? Pavyzdžiui – fizinė sveikata, įsivaizduokite kas nutiks, jei tai netaps svarbiausiu gyvenimo prioritetu. Kentėsite nuo ligų, skausmo ir blogos savijautos.
Prisiminkite ką praradote praeityje dėl tinginystės? Ką ji iš jūsų atėmė? Neapsistokite ties vidutine gyvenimo kokybę, siekite didelių pergalių. Tinginystės kaina yra milžiniška!
Prisiminkite, kokį malonumą patiriate, kai imatės veiksmų ir būnate produktyvūs. Jūsų savigarba išauga. Kai įveikiate užduotis kurios atrodė neįmanomos, natūraliai kyla pasitikėjimas savimi. Kuo geriau jausitės, tuo daugiau malonumo sujungsite su produktyvumu.
3. Žmonės kurie motyvuoja
Kartais jaučiatės vangūs. Tada jums labiausiai reikalinga pagalba. Dažnai žmonės vieni mėgina išspresti gyvenimo problemas. Bet tiesa ta, kad nėra žmonių kurie sėkmę pasiekia savarankiškai.
Apsupkite save sėkmingais žmonėmis kurie motyvuotų. Ir venkite tų, kurie tik dejuoja, koks gyvenimas sunkus. Nes tos negatyvios mintys įsikverbs į pasamonę ir sukurs netikrų baimių. Taip apsunkinate savo kelią kuris vedą į sėkmę.
Susiraskite žmogų, kuris yra motyvuotas ir pasiruošęs pokyčiams. Pasidalinkite 3 dalykais, kuriuos norite pakeisti per tam tikrą laiką. Jei to nepavyks padaryti, susitarkite, kad paaukosite po X eur sumą labdarai. Pokyčiai lengviau įgyvendynami, jei jausite pasekmes.
Jei tingumas stabdo siekti gyvenimo tikslų ir svajonių, laikas sulaužyti šį ciklą. Šie 3 paprasti žingsniai padės sustabdyti tinginystę visam laikui. Sukurkite naujus įpročius ir ritualus, kurie skatins imtis veiksmų.
Svarbiausia – progresas. Jei vėl pateksite į tinginystės ciklą, nesigraužkite dėl to. Visada galima pradėti iš naujo.