Gyvenimo rebalansavimas

HomoDeus/ 20 liepos, 2023/ Asmeniniai Finansai, Mąstysena, Sveikata

Mano pirmoji investicija buvo atlikta 2018 metų pabaigoje. Laikas bėga nepastebimai ir štai jau ketvirti smulkiojo investuotojo metai eina į pabaigą. Prisimenu, pradžioje viskas buvo nauja ir neištirinėta (beveik nebuvo galimybių pigiai įsigyti vertybinių popierių).

Tie metai pasižymėjo išskirtiniu finansų rinkų augimu, kas stipriai motyvavo investuoti 20-30% nuo uždirbamų pajamų. Bet įsiveržus meškų rinkai viskas grįžo į realistiškesnes tendencijas (nemokami pinigai negali tęstis amžinai).

Per šį laikotarpį kaupėsi patirtis asmeniniuose finansuose. Buvo pelno, bet ir pakankamai reikšmingesnių nuostolių (kolkas dar popierinių, nes pozicijos neparduotos). Bet, kai pajamos siekia maždaug 1100 eurų į rankas ir investuoji 20-30% nuo atlyginimo esi įspraudžiamas į siauresnius rėmus. Kurie suteikia mažiau gyvenimiškų patirčių.

Rebalansavimas

Sukaupęs 10 000 eurų investicinį portfeli jaučiuosi pakankamai finansiškai saugus, jei atsitiktų kažkokie nenumatyti įvykiai. Todėl, nusprendžiau mažinti investuojamą sumą nuo uždirbamų pajamų, kad liktų daugiau laisvų pinigų kitoms gyvenimo sritims (NT būsimai renovacijai, kelionėms, sveikatingumui, saviugdai ir kt.). Mano investicinį portfelį kas mėnesį papildys maždaug 100 – 150 eurų injekcija, kurią sudarys labai maža dalis nuo atlyginimo + hobio pajamos + investicio portfelio aktyvų grąža.

Ką dar pastebėjau per šiuos metus, kad investicijų kasdieninis tikrinimas tapo žalingu įpročiu. Sekti kiekvieną dieną, kaip svyruoja investicijos nėra sveika. Tie svyravimai veikia mano nuotaiką, kas sukelia neigiamą poveikį asmeniniam gyvenimui.

Kai įsigijau naujesnį „Iphone” išmanujį telefoną buvau paskiręs atskirą langą investicijų programėlems, akcijų grafikams, krypto naujienoms ir kt. Jei tik pagaudavo nuobodulys, iškart įnykdavau į finansų pasaulio aktualijas, bei prasidėdavo keliavimas iš vienos investicijų programėlės į kitą.

Visas šis investicijų kampelis buvo pašalintas, kad nebutų greito priėjimo. Toliau atnaujinsiu investicinio portfelio duomenis kas mėnesį tinklaraštyje, kas sumažins perteklinį tikrinimą.

Taigi, padariau tokį gyvenimo rebalansą. Mažesnis dėmesys asmeniniams finansams (kurie vistiek išliks neatsijama mano asmenybės dalis) ir didesnis koncentravimasis į kitas gyvenimo sritis/patirtis.