Investicinio portfelio pokyčiai

HomoDeus/ 3 gegužės, 2022/ Asmeniniai Finansai, Mąstysena

Šiame straipsnyje noriu plačiau paaiškinti, kodėl investicinis portfelis susitraukė perpus. Ar pasikeitė mano ilgalaikio investavimo mąstysena ir pradėjau leisti pinigus? Tikrai ne.

Kovo mėnesį važiuodamas namo iš darbo „Via Baltica” kelyje patekau į eismo įvykį. Jaunuolis prieš kelias dienas išsilaikęs vairuotojo teises (dar net iš regitros nepasiėmęs) nesustojo prie stop ženklo šalutiniame kelyje ir iššoko tiesiai man prieš nosį. Smūgis jam į šoną ir abu nuskridome į griovį, nuskinę kelio ženklus. Mano automobilis sudaužytas nepataisomai.

Taigi atėjo laikas keisti automobilį. Perskaitęs Balticmustache straipsnį apie automobilio pirkimą, nusprendžiau įsigyti iki 6 metų senumo. Automobiliui lizingo imti negaliu, nes turiu 260 m² namą kurį renovuosiu-modernizuosiu su banko paskola.

Todėl pardaviau ETFmatic ir Swedbank Robur Fondo vienetus gauti trūkstamai sumai. Pirmą kartą likvidaviau tokią didelę dalį aktyvų. Buvo įdomu per kiek laiko gausiu pinigus iš skirtingų brokerių. Nustebino ETFmatic, kuris pirmas pardavė ETF’us ir jau po dviejų dienų į sąskaitą pervedė 5 678.85 eur. Swedbankas apie 4 dienas pardavinėjo Robur fondo vienetus ( ilgiausiai užtruko „Emerging markets”) kol į sąskaitą įkrito 2 063.63 eur.

Šios investicijos uždirbo man 1 266.25 eur. Iš viso automobilio įsigijimo biudžetą papildžiau 7 742.48 eur.

Nesu didžiulis autofanas, tai ieškojau patikimo ir praktiško automobilio. Prieš tai vairavau Toyota Avensis 2008 metų. Per penkis metus jo neteko remontuoti. Todėl nusprendžiau vėl imti ta patį modelį tik 2016 metų.

Pirkau iš Toyota atstovybės už 16 900 eur. Dar neteko įsigyti automobilio iš salono, tai visai įdomi patirtis buvo. Štai tokia investicinio portfelio sumažėjimo istorija. Noriu dar kartą pasakyti, kad niekada nesiekiau FIRE (investuoti daugybę metų neliesdamas investicijų ir po to gyventi iš grąžos). Man investicinis portfelis yra kapitalo kaupimas, kurį galėčiau panaudoti nenumatytiems įvykiams kompensuoti, pasitaikusioms galimybėms investuoti į smulkų verslą ar įdėjų įgyvendinimui.

Gyvenimo vizija

Ar dar prisimenate mano straipsnį apie gyvenimo vizijos sukurimą? Įdomu apžvelgti kiek priartėjau prie jos.

Taigi, turiu didžiulį 260 m² namą į kurį dar reikės investuoti kokį 80 000 eurų renovacijai-modernizacijai. Vairuoju 6 metų senumo Toyota Avensis, bet po kokių 5 metų gal jau įpirksiu hybridą ir artėsim prie Teslos.

Pakeičiau kardinaliai savo vidinį pasaulį, tapau pozityvesnis bei proaktyvus. Sveikatos srityje apsileidau. Po žiemos priaugo nereikalingų kilogramų. Planuoju įsigytį stacionarų dviratį (žiemą sunkiausia palaikyti fizinę formą, todėl gal šis treniruoklis padės sudeginti kelias papildomas kalorijas), bei OURA žiedą dar tiksliau sekti kūno sveikatos parametrus.

Kolkas investavime nepraradau pinigų ir laikausi Warren Buffet auksinės taisyklės. Vis mokausi apie pasyvių pajamų kurimo metodus, kurie uždirba pinigus man miegant. Ir dar noriu padėkoti tiems kurie skaito mano straipsnius. Auditorija auga ir tikiuosi motyvuoju jus gyvenimo pokyčiams.

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais