Investicinio portfelio pagrindas

HomoDeus/ 17 liepos, 2021/ Asmeniniai Finansai

Atėjo ilgai laukta diena, kai Interactive Brokers panaikino 10 dolerių neaktyvumo mokestį. Gal jau nebereikės ieškoti fintech startuolių ar reputacijos neturinčių brokerių paslaugų. Daugybę metų šis brokeris buvo skirtas profesionaliems vertybinių popierių prekybininkams. IBKR lite 2019 metais atverė duris amerikos smulkiesiems investuotojams. Pokyčių sulaukėme ir mes Lietuvos gyventojai.

Kodėl verta rinktis Interactive Brokers?

Interactive brokers buvo įkurtas 1978 metais. Šis brokeris reguliuojamas pasaulinių finansų institucijų, tokių kaip UK’s Financial Conduct Authority (FCA) ir US Securities and Exchange Commission (SEC). Ilgametė patirtis ir viešai skelbiami finansiniai duomenis, prideda dar daugiau patikimumo bei saugumo taškų.

Atidarant sąskaitą nėra minimalaus depozito. Transakcijų mokesčiai maži ( pirkau VWCE ETF komisinis 1.25 eur). Man asmeniškai platforma patogi, nors visiškam naujokui su silpna anglų kalba gali iškilti sunkumų.

Investicinio portfelio pagrindas

Pagaliau laisvai galiu rinktis norimus ETF. Nebereikia kliautis robo-advisor ar katik paleistais bankų fondais. Domėjausi Ishares (88% World + 12% Emerging Markets) ir Vanguard (VWCE). Norisi paprastumo, kad nereiktų rebalansuoti pozicijų ir mokėti papildomų transakcijų mokesčių (Ishares atveju 88%+12%).

Todėl mano planas, kas mėnesį pasipildyti Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (USD) Accumulating fondu. Jį sudaro išsivisčiusių ir besivystančių šalių įmonės. Dvidendai neišmokami, o reinvestuojami fondo viduje, išvengiant 15% gyventojų pajamų mokesčio. Turto valdymo mokestis tik 0.22%. VWCE bus mano investicino portfelio pagrindas apie kurį lipdysis kitos turto klasės.

Investavimo pasaulis vis demokratiškėja, naudokimės to nauda. Tapkime pagaliau vakariečiais!

P.S Prekyba finansiniais instrumentais yra rizikinga ir gali būti tinkama ne visiems investuotojams. Pateikiama informacija nėra pasiūlymas, rekomendacija ar patarimas pirkti/parduoti. Rinkų analizė remiasi praeities rezultatais kurie laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami investicinius sprendimus įsitikinkite, kad supratote rizikas susijusias su prekyba finansiniais instrumentais.