Pasiūlyk vertę, o ne vien imk ją

HomoDeus/ 25 liepos, 2021/ Mąstysena

Noriu pasidalinti koncepcija, kuri pakeitė mano gyvenimą. Ją naudojant, pradėjau traukti gerus įvykius, bei reikiamus žmonės. Šios filosofijos pagrindinė įdėja – suteikti kuo didesnę vertę kitiems, o ne tik siekti sau naudos.

Imti vertę palyginus su jos siūlymu

Kai žmonės naudojasi kitais savo naudai ir mainais už tai nieko nepasiūlo, to rezultatas – visuomenės atstumimas. Gatvėse benamiai prašo pinigų. Iš pradžių padedame jiems. Tačiau, po kiek laiko, tas vertės davimas tampa nebepakeliama našta. Pradedame juos ignoruoti ir autopilotu atsakome, kad šiuo metu neturime smulkių.

Taip pat, kai simpatiška mergina pasirodo klube ar bare. Ji sulaukia daug dėmesio iš vyrų, nes jie nori iš jos ka nors gauti. Ar tai būtų vienos nakties nuotykis, telefono numeris ar kvietimas į pasimatymą. Kai tiek daug žmonių nori sau naudos, ji automatiškai visus atsums, net nesuteikusi šanso.

Tokie vertės grobuonys tampa labai nepatrauklūs. Mes pradedame vengti jų ar ignoruoti. Tas įkyrus naudos ieškojimas siaubingai erzina. Tai panašu, kai koks garsus žmogus vakarieniauja restorane ir nori privatumo, bet juos pastoviai atakuoja naudos ieškotojai. Jiems neįdomūs kitų asmenų gyvenimai, tiesiog šie įkyrėliai reikalauja vertės. Jei negauna norimo atsako, pasipyla įžeidinėjimai „Tas, tai pasikėlęs!!!”, ar susidaro neigiamą nuomonę, nors net nesusimąsto, kad tokie naudos ieškotojai juos puola kiekvieną dieną.

Kad nedarytumėte tokių klaidų, aš jums siūlau kitą kelią. Jis pakeis dalykus iš esmės ir tai tikrai daug geresnis būdas stiprinti socialinius ryšius. Aš tai vadinu vertės pasiūlymu.

Kai siūlote vertę, jūs nesate susikoncentravę vien tik į save. Gerbiate kitus žmones ir jų brangų laiką. Neturite galvoje slaptų minčių apie naudą sau, o tik norite suteikti kuo daugiau vertės kitam asmeniui.

Kai benamis atidaro duris kitiems ar sutvarko gatvėje besimėtančias šiukšles, jis kuria vertę. Tai pamatę, tikrai daugiau paaukosite jam pinigų. Ar priėję prie tos simpatiškos merginos koncentruositės ne kaip gauti sau naudos, o kaip duoti vertės (pralinksminti ar pasakyti nuoširdų komplimentą), radikaliai pakeisite rezultatus.

Straipsnyje „Stiprūs kūnas – sėkmės pagrindas” aš su jumis pasidalinau „Ardofit” prekiniu ženklu. Kai šio startuolio įkūrėjai papasakojo savo istoriją, man kilo įdėja apie juos parašyti straipsnį, sukurti jiems vertės. Tai sustiprino pasitikėjimą ir ateityje gal gims naujų bendrų projektų ar įdėjų. Man net nebuvo minčių prašyti kažkokio atlygio (nemokamai gauti produkto ar pinigų nuo pardavimų), juk jie tik neseniai pradėjo savo verslą. Sužinoję apie mano ketinimus, neprašomi parūpino nuolaidos kodą pristatymui, taip sukurdami daugiau vertės mano tinklaraščio skaitytojams.

Nebūkite tie įkyrūs naudos siekėjai, vietoj to siūlykite vertę. Už tai jums bus dosniai atlyginta!