Komforto zona – tikrasis priešas

HomoDeus/ 12 rugpjūčio, 2021/ Mąstysena

Komfortas yra priešas. Kai pamąstai apie komforto zoną, iš tikro nieko ten gero nėra. Po kiek laiko joje darosi nuobodu, o tada atsiranda ir tingumas. Mes esame įpročių valdomi sutvėrimai, kas mums atrodo pažįstama sukuria komforto zona, nors deja joje mes neaugame, kaip asmenybės.

Jei nesate pasiekę savo norimo gyvenimo, dažniausia to priežastis, užstrigimas patogioje dabartinėje aplinkoje. Žmones nuo pokyčių sulaiko baimė, nors ji tik yra sąmonėje sukurta iliuzija. Kada buvote ištrūkę iš komforto zonos ir nuveikę ka nors nepažįstamo? Jei jūsų asmenybė neauga, ji tiesiog nyksta.

Norint pasiekti gyvenime daugiau, turite prisiimti šiek tiek rizikos. Kai tai padarysite, suprasite, kas iš tiesų esate ir atversite duris augimui, galimybėms ir pokyčiams. Patys sėkmingiausi pasaulio žmonės renkasi jaustis patogiai, būdami nepatogiose situacijose, taip plėsdami ir išbandydami savo galimybių ribas.

Gyvenimas prasideda ties komforto zonos pabaiga.

Dažnai žmonės mano, kad pasiekus savo tikslus įsivyraus komfortas ir palengvėjimas. Kad kasdieniniai iššūkiai yra laikini. Juos įveikus gyvenimas taps labai lengvas ir nebereikės įdėti tiek daug pastangų. Tai toli gražu nuo realybės…

Ši iliuzija įdinga tuo, kad pasiekus savo gyvenimo tikslus, manysite „Aš jau viršūnėje!” ir pasiliksite savo komforto zonoje, kad nebereikėtų atlikti stresą keliančių pokyčių. Todėl, kai tai įvyksta, reikia vėl stumtelėti savo galimybių ribas į priekį.

Netikėtai sutikau savo vaikystės draugą prekybos centre. Pakalbėjome, kaip sekasi gyvenime. Užsiminiau apie investavimą (man visada smalsu, kiek pažįstamu domisi tuo). Paatviravo, kad turi 5000 eurų santaupų ir žino, kad juos banko sąskaitoje negailestingai griaužia infliacija. Tačiau jam atrodo, kad jei nori įdarbinti savo pinigus, reikia dienų dienas sekti rinkos pokyčius ir būti finansų analitiku. Jis paniškai bijo investuoti. Negali peržengti savo komforto zonos ribų, todėl niekada nepasinaudos sudėtinių palūkanų stebuklu.

Man pačiam persilaužti investuoti nebuvo lengva. Juk savo sunkiai uždirbtus pinigus nesinori patikėti finansų rinkoms, kurios kartais stipriai svyruoja. Bet perskaitęs daug literatūros ir informacijos apie investavimą, sugebėjau pakeisti savo mąstysena ir praplėsti komforto zonos ribas.

Aš manu, kad tikrajį savo potencialą galime atskleiste per gyvenimo iššūkius ir nugalėdami savo baimes. Turime mėgautis prieš mus esančia nežinomybe. Tada suvoksime kas mes ir ko esame verti.

Aš supratau, kad norint jaustis gyvu ir laimingu, reikia užsiimti tuo, kas nėra įprasta ir patogu. Šis tinklaraštis man padėjo įveikti daugybę baimių. Jis mane sustiprino, kaip asmenybę ir įnešė naujų potyrių, bei spalvų į mano gyvenimą. Jei būčiau nepradėjęs šio projekto, niekada to nepatirčiau.

Atminkite – komforto zona yra priešas. Tik nesupraskite klaidingai, megaukitės malonumais, bet svarbu, kad tai nepradėtų trukdyti asmenybės tobulėjimui. Atverkite protą naujai mąstysenai. Galite susidėlioti gyvenimą. kad jis būtų jaukus ir patogus, bet tada prarasite tą nuostabų naujų nuotykių ir jaudulio jausmą. Nelaimės, problemos ir sunkūmai yra gyvenimo realybė. Priimkite juos plačiai išskėstomis rankomis. Supraskite, kad jie yra tam, kad sužinotumėte apie save ir pasaulį naujų dalykų.