Kaip atsikratyti žalingų įpročių

HomoDeusAlfa/ 5 gruodžio, 2019/ Pasąmonės Galia

Blogi įpročiai ir netinkama elgsena naikina gyvenimo laimę.

Ypač sunku siekti tikslų ir svajonių, jei šie griaunantys elgsenos modeliai trukdo…

Žalingi įpročiai trukdo atsiskleisti žmogaus talentams

Galima pakeisti blogus įpročius į asmenybę stiprinančius. Tačiau žalingi įpročiai sugeba apgauti protą. Žmonėms kurie įtrauktiami į tokias pinkles, atrodo, kad destruktyvūs įpročiai suteikia malonumą.

Norint ištrukti iš šių spąstų, paklauskite savęs, „Kaip jaučiatės, veikiami šio įpročio?“, „Ar jūsų pasitikėjimas savimi didėja ar krenta?“. Atsakymai gali nustebinti! Dauguma žmonių nesuvokia kokią žalą daro destruktyvūs įpročiai ir netinkama elgsena ilguoju laikotarpiu. Nelaukite, kol tai taps jūsų nesėkmių pagrindu!

Gyliai viduje, mes visi žinome kas mums naudinga, o kas pragaištinga. Tai vadinama moraliniu kompasu. Kada atliekame veiksmus kurie kelia pasitikėjimą savimi, atsiranda energijos antplūdis. Atvirkščiai, jei žalingi įpročiai kenkia, tampame silpni ir nemotyvuoti.

Svarbiausias klausymas, „Kodėl sunku atsisakyti blogų įpročių?“

Tyrimai rodo, didžiausia priežastis, kodėl sunku pakeisti žalingus įpročius yra įsisenėję pasąmonės elgsenos modeliai. Atlikdami tuos pačius veiksmus reguliariai, smegenyse susijungia neuronai, kurių jungtys aktyvuoja autopilotą. Tačiau yra būdas kaip suardyti šias jungtis ir užprogramuoti pasąmonę naudingais įpročiais.

Dabar aptarsime trijų žingsnių procesą, kaip įveikti šiuos elgsenos modelius

1. Būkite sąžiningas sau

Sąmoningumas – kertinis žingsnis pokyčiams. Tai yra vienas iš svarbiausių charakterio bruožų, kokį privalote įgyti. Deja, žmonės nenori pastebėti savo blogų įpročių, ar tiesiog teisinasi, kad tai nekenkia jų gyvenimo kokybei.

Nemalonu pripažinti, kad esame priklausomi nuo žalingų įpročių. Tačiau, jei pakaks drąsos būti sąžiningu sau, viskas gyvenime gali pasikeisti. Tiesa išlaisvina!

2. Sujunkite skausmą su neigiamais įpročiais, o malonumą su tais kurie stiprina

Yra du keliai. Pirmas, pasiduoti žalingiems įpročiams. Antras, pasirinkti teigiamus, kurie sustiprina asmenybę. Kai aš susiejų skausmą su destruktyviais įpročiais, įsivaizduoju blogiausia kas man gali atsitikti.

Treniruokite samonę telktis į skausmą, kurį sukelia nepageidaujami įpročiai. Tada protas rinksis antrąjį kelią. Tokios treniruotės, sukuria tikslą, kodėl reikia rūpintis sąmone ir kūnu. Kai to išmoksite, žalingų įpročių naikinimas taps labai paprastas.

3. 30-ies dienų iššūkis

Šis iššūkis efektyvus būdas pakeisti kenkėjiškus įpročius gerais. Specialistai sako: „Jei žmogus mėnesį neatlieka žalingo įpročio, jis gali jo atsikratyti“.

Pavyzdžiui, rūkydami cigaretes mažinate nerimą. Jei tai tiesa, mesti rūkyti nereikėtų. Tačiau, ilguoju laikotarpiu sveikata blogėja. Šį žalingą įproti galime pakeisti į sveikatai ir nervų sistemai naudingą. Tai gali būti sportas ar pasivaikščiojimai gamtoje.

Keisti įpročius sunkiausia proceso pradžioje. Tada reikės didelių disciplinos ir valios pastangų. Bet, jei atliksite 30-ies dienų iššūkį, pasąmonėje užsifiksuos malonumo jausmas, kuris neleis grįžti prie senojo elgsenos modelio .

Vienas geriausių būdų formuoti naujus įpročius – „Rytinis ritualas“. Jei dar neturite ryto ritualo, patariu jį susikurti.

Kai atliekate 30-ies dienų iššūkį, susiraskite draugą kuris galėtų sekti jūsų progresą. Tas žmogus norėtų, kaip ir jūs įtraukti sveikų įpročių į savo asmenybę. Procesas daug lengvesnis, kai kažkam iš šalies esate atskaitingi.

Taip atsikratomi žalingi įpročiai.

Kai keičiate įpročius, keičiasi gyvenimas. Jei sunku atrasti motyvacijos, susiraskite žmonių kurie praėjo šį sunkų kelią. Tegul jie būna sektinas pavyzdys. Tik pagalvokite, „Jei gali jie, galiu ir aš!!!“.

Kai jaučiate, kad žalingi įpročiai sugrįžta, kartokite 3 žingsnių programą. Nesmerkite savęs dėl nesekmės. Koncentruokites į padarytą pažangą ir nepasiduokite!