Tapti sėkmingu yra paprasta

HomoDeus/ 8 liepos, 2022/ Mąstysena

Pasiekti sėkmę – paprasta. Tik nereikia šio proceso paversti sudėtingesniu, nei iš tikro yra.

Dauguma žmonių tampa „sudėtingumo aukomis”, kai jiems atrodo, kad paprasti procesai yra sudaryti iš daugybės painių dalių, kurias sunku perprasti.

Tokia mąstysena sukelia daug nusivylimo ir neveiklumo.

Nesupraskite klaidingai, jog norint pasiekti sėkmę nereikės įdėti daug darbo. Pirmiausia reikia suformuoti tokią mąstysena, kuri kurs kelius link jos.

Sėkmė nėra rezultatas, o įgūdis

Stipriai pabrėžiame rezultatų svarbą, bet nuvertiname procesą. Realybė yra tokia, kad negalime kontroliuoti galutinių rezultatų, todėl nereikia būti apsėsti jais. Kontroliuokime specifinius veiksmus, kuriuos atliekame kiekvieną dieną pasiekti savo užsibrėžtiems tikslams.

Sutelkti dėmesį ties sėkmes procesu yra įgūdis. Deja, dauguma žmonių tampa priklausomi nuo pasiekimų. Jie pamiršta, kad sėkmė nėra trumpo nuotolio bėgimas, bet maratonas. Kai nepasiekiami greiti rezultatai, pasiduodama. Ši diletanto mąstysena stabdo nuo bet kokių veiksmų pabaigti, tai kas pradėta.

HomoDeus mąstysena padeda suprasti, kad visi maži sprendimai, kuriuos priimame kiekvieną dieną virsta didžiais pasiekimais ilgame laikotarpyje. Vienas menkas sprendimas nieko nepakeičia gyvenime, bet kai jų yra 10, 20, 50 ar 100? Ilgainiui, sėkmė pradeda plūsti į mūsų gyvenimus didžiuliais kiekiais, dėl laiko ir įdėtų pastangų siekiant tikslo.

Investavime sudėtinės palūkanos uždirba didžiulias pinigų sumas. Gyvenime proaktyvūs maži sprendimai ir veiksmai atveda prie įspūdingų rezultatų.

Štai du pagrindiniai žingsniai kurti HomoDeus mąstysenai.

Niekada nesustokite mokintis

Jei norite sėkmės gyvenime, turite įsipareigoti mokintis. Žmonės, kurie nori suformuoti augimo mąstyseną, nuolat didina savo žinių bagažą. Siekia augti ir tobulėti visose gyvenimo srityse. Tyrimais įrodyta, kad tokios mąstysenos asmenys, suvokia, jog nesekmės yra proceso dalis ir tai tik dar labiau motyvuoja juos siekti tikslo.

Niekas neturi visų atsakymų. Jei kas sako, kad žino juos, meluoja. Sėkmingi žmonės nevaidina visažinių. Jie yra smalsūs ir ieško naujų patirčių, kurios leidžia išmokti ir paaugti, kaip asmenybei.

Išpūstas ego niekur neveda. Tai yra vienas iš didžiausių barjerų trukdantis tobulėti. Kaip jau anksčiau esu rašęs, trys pavojingiausi žodžiai – „Aš tai žinau”. Kai ištariate juos, išjungiate protą mokymuisi.

Todėl, aš visada stengiuosi mokintis iš už save sėkmingesnių žmonių. Naudoju jų pasidalintomis mintimis ir strategijomis. Sėkmė visada palieka užuominų. Jūsų darbas – rasti jas…

Imkites veiksmų

Tik atlikdami veiksmus pasieksite sėkmę. Jei sukauptų žinių nepanaudosite švaistysite savo laiką, energiją bei pinigus.

Kai sužinote apie naują metodą, kaip pagerinti vieną iš norimų gyvenimo sričių, susidaro iliuzija, kad darote pažangą. Jus tik šiek tiek pakeičiate mąstyseną! Progresas bus tada, kai imsites veiksmų ir panaudosite tai ką išmokote.

Jei aš praleidžiu valandą mokydamasis naujų dalykų, tai po to dvi valandas skyriu, to dalyko įgyvendinimui. Aš išmokstu teorija ir imuosi veiksmų. Naudodamas šiuos du žingsnius nuosekliai pasiekiu išsikeltus tikslus. Jei nesiimsite veiksmų, pateksite į „analizės paralyžių”.

Turėkite omenyje, kad sėkmė – iš anksto suplanuotas reiškinys. Negalima sakyti, kad aš to tik noriu. Jums reikės atlikti veiksmus. Viena iš Carl Jung citatų puikiai apibrėžia šią mintį „Tu esi tai, ką darai, o ne tai, ką sakai darysi.” Norint imtis veiksmų reikės išlipti iš komforto zonos ribų ir nebijoti suklysti. Ypač saugus žaidimas, neleis laimėti šiame „gyvenimo žaidime”.

Už komforto zonos ribų klaidingi įsitikinimai, baimės ir abejonės įsitraukia į šį žaidimą. Protas šaukte šauks visas įmanomas priežąstis, kodėl jums turėtų nepavykti. Stenkites pritildyti šį vidinį balsą ir veikite nepaisydami jo.

Tapti sėkmingu yra paprasta, jei nesustosite mokintis ir imtis veiksmų.